ضربان نامنظم قلب اختلالات روانی بهمراه دارد/ تشخیص اختلالات روانی با آگاهی ازعلایم روانشناختی

0

کارشناس مسئول واحد سلامت روانی ،اجتماعی و اعتیاد جنوب تهران گفت: افسردگی و اضطراب از عمده ترین تظاهرات جسمانی در اختلالات روانی، است.

مرتضوی با بیان اینکه خستگی زودرس و کاهش انرژی نیز یکی دیگر از دلایل ایجاد اختلال روانی است؛ تاکید کرد: یک بیمار روانی همیشه حس کمبود توان و انرژی در خود دارد و در طی انجام فعالیت های روزمره زندگی زود خسته می شود.

وی درباره علائم این بیماری اظهار داشت: ضربان نامنظم قلب، سرگیجه، سر درد، عرق کردن، ضعف، گرفتگی ماهیچه ها، احساس درد، سوء هاضمه، تنگی نفس، اسهال و دل پیچه از علائم این بیماری است.

مرتضوی به کندی یا بیقراری روانی-حرکتی اشاره کرد و افزود: فرد مبتلا به بیماری روانی هم در اعمال، حرکت و هم در سرعت فکر و تصمیم گیری دچار کندی می شود و این حالت توسط اطرافیان بیمار قابل ملاحظه است.

وی با بیان اینکه برای درمان اینگونه بیماران از دارو درمانی و روان درمانی استفاده می شود افزود: برای درمان بخش زیستی و مغزی از داروهای ضدافسردگی و از نظر غیر دارویی ،درمان روانی فردی و گروهی همچون درمان شناختی ،رفتاری، تحلیلی و حمایتی استفاده می شود.

مرتضوی در پایان اذعان داشت: آموزش فنون آرام سازی عضلات ،حساسیت زدایی منظم، رویارویی با موضوعات اضطراب آور و نرمش کردن نیز از دیگر راه های درمان بیماران اختلال روانی است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید