ضرورت تحول آموزش دامپزشکی/ دامپزشکی شاه کلید تجارت جهانی

0

رییس سازمان دامپزشکی در همایش روز ملی دامپزشکی گفت: برای پیشرفت این رشته باید محتوای آموزشی متحول شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور در همایش روز ملی دامپزشکی که امروز در سالن همایشهای صدا و سیما در حال برگزاری است، ضمن اشاره به این موضوع که این همایش با همکاری جامعه دامپزشکان، جامعه اسلامی دامپزشکان، دانشکده های دامپزشکی، موسسه سرم و واکسن سازی رازی و سازمان دامپزشکی در حال برگزاری است، گفت: تلاش دامپزشکی ایجاد ثروت،سلامت، رفاه و اشتغال پایدار است.

خلج نقش دامپزشکی را در اقتصاد، بهداشت دامی و تجارت بین الملل بسیار موثر دانست و ادامه داد: کلید جهانی شدن و عزم دولت در جهانی شدن سازمان دامپزشکی است.

وی اظهار داشت: برای پیشرفت دامپزشکی باید تحولی در محتوای آموزشی ایجاد شود و دانشجویان با مهارت های کاربردی آشنا شوند که در این خصوص هفته گذشته طی جلسه ای با روسای دانشگاه ها برگزار شده به یک الگوی ثابت آموزشی دست یافته ایم.

رییس سازمان دامپزشکی تشکیل انجمن صنفی گروه‌های دامپزشکی برای مطالبه حقوق  را ضروری دانست و افزود: تدوین و تصویب قانون هایی برای تولید کنندگان و سرمایه گذاران که در مقابل محصولات خود مسئول باشند برای پیشرفت دامپزشکی ضروری است.

وی با اشاره به نقش موثر بخش خصوصی به اثر گذاری بر دامپزشکی عنوان کرد: بخش خصوصی باید بر سر کیفیت محصولات خود با یکدیگر رقابت کنند.

وی یادآور شد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید اعتبارات خدمات دامپزشکی برای روستاییان و عشایر رایگان شود.

درحال تکمیل/

لینک مطلب

پاسخ دهید