ضرورت تمرکز روی بیمه ها/ 20 درصد تولیت سلامت مردم به عهده وزارت بهداشت است

0

وزیر بهداشت گفت: فقط ٢٠ درصد توليت به عهده وزارت بهداشت است و مابقی آن به عهده دستگاه های اجرايی است.

طبابت بدون اخلاق فایده‌ای نداردبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت در دومین جشنواره مشاهیر پزشکی کشور که امشب در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد، گفت: سلامت گرانمایه ترین سرمایه انسان است و همه ما اشرف مخلوقات هستیم و باید قدر این نعمت را بدانیم.سرامد عالمان رشته پزشکی ابوعلی سینا است و بعد از گذشت قرن‌ها همه با نام او آشنا هستند.

طبابت امروز بدون اخلاق فایده ای ندارد، اخلاق چیزی نیست جز انجام عاشقانه آنچه که به درد مردم و التیام آنها بخورد که البته باید همراه با مودت و مهرورزی باشد.

ما پزشکان بیشتر از دیگران وظیفه داریم از اخلاق پاسداری کنیم و از هرگونه خطا پرهیز کنیم.

همه مردم می دانند که پزشک باید حداقل یک سوم عمرش را تحصیل کند اما مسئولیت اجتماعی که بر دوش پزشک است کمتر میدانند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در کنار سیاه‌نمایی که برای جامعه پزشکی شد باید تصاویر و صحنه های زیبا را هم نمایش می دادند افزود: گزارشهایی که به مسئولان کشور ارائه شده همواره نشان دهنده اعتماد به این قشر بوده و مجموعه عملکرد جامعه پزشکان در طرح تحول سلامت در نگاه مردم افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: احداث دو هزار و ٥٨٦ تخت مراقبت هاي ويژه كه ٥٠ درصد كل تخت هاي مراقب ويژه در طول تاريخ ايران است، در این دوره بي نظير است و در تمام شهرهاي برخي استان ها ،اقدامات بهداشتي باورنكردنى است به طوری كه به ازای هر سه هزار نفر يک مراقب سلامت وجود دارد و پرونده الكترونيک براي ٥٠ ميليون ايرانی ايجاد شده است.

وی اظهار داشت: در كهگيلويه و بوير احمد در سال گذشته مرگ و مير نوزاد و مادر نداشتيم و در كرمان نيز طی ر دو سال گذشته اين ميزان صفر بوده است. از طرفي در جهت حقوق مردم ، بايد روی موضوع بيمه و بودجه متمركز شويم.

هاشمي يادآور شد: فقط ٢٠ درصد توليت به عهده وزارت بهداشت است و مابقی آن به عهده دستگاه هاي اجرايی است.

در حال تکمیل/

لینک مطلب

پاسخ دهید