ضرورت توجه به تربیت دینی در دانشجو معلمان

0

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از ضرورت توجه دینی دانشجو معلمان برای پرورش نسل‌های آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی ؛ حداد عادل عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در همایش مسئولان دفاتر نهاد مقام معظم رهبری به دانشگاه فرهنگیان که امروز در تالار آیینه برگزار شد، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی فرصتی است تا روحانیون در دانشگاه‌ها به ترویج اسلام بپردازند، گفت: باید این مسئله را قدر بدانیم و به تربیت اسلامی افرادی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند هر چه بیشتر توجه شود.

وی خطاب به نمایندگان نهاد رهبری عنوان کرد: برای دانشجویانی که با شما در ارتباط هستند باید وضع دنیای امروز که حضور خدا در آن کمتر احساس می‌شود را تشریح کنید تا دانشجویان به ضرورت دین در زندگی پی ببرند.

حداد عادل اظهار کرد: در دنیای غرب تصمیم‌گیری‌های مربوط به مسائل جنگ، صلح و مواردی‌ دیگری از این قبیل بدون توجه به مبانی دینی تشریح می‌شود و همین امر موجب شده تا توفیق چندانی در وضعیت زندگی حاصل نشود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه کشور در آینده به دست فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها اداره می‌شود، اظهار کرد: حضور روحانیون در همه دانشگاه‌ها لازم است اما در دانشگاه فرهنگیان که به تربیت نسل آینده کشور می‌پردازد این حضور ضرورت بیشتری دارد لذا باید به تربیت دینی این افراد بیشتری شود.

این خبر در حال تکمیل است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید