ضرورت شفاف سازی آیین نامه اردوهای دانشجویی/به هیچ اردوی مختلطی مجوز داده نشده است

0

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم با بیان لزوم شفاف‌سازی آیین‌نامه اردوهای دانشجویی گفت: به هیچ اردوی مختلطی تاکنون مجوز داده نشده است.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ؛ ضیا هاشمی معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت ارائه گزارش فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌‌ها در سال  تحصیلی 94-95 برگزار شد؛ گفت: نشر اخبار کذب مطلقاً حرام است و همان گونه که از نشر اخبار این چنینی به منظور نقد و انتقاد استقبال می‌کنیم اما از طرف دیگر هم مخالف شایعه‌‌سازی و بزرگ‌نمایی ایرادات کوچک هستیم همانند برخی فعالیت‌های اخیر دانشگاه‌ها که متأسفانه تمام کارهای مثبت در فعالیت‌های فرهنگی را حاشیه‌دار کرده است. 

وی با اشاره به برگزاری اردوهای مختلط گفت: مجوز هیچ نوع اردوی مختلط و برگزاری کنسرت را نداده و نمی‌دهیم و با تمام حاشیه‌ها مطابق قوانین و ضوابط برخورد می‌کنیم.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم بیان کرد: تاکنون هیچ گزارشی نرسیده که در دانشگاهی کنسرت برگزار شده باشد یا به اردوی مختلطی مجوز داده شده باشد. اگر اردوها در چارچوب روابط نباشند طبیعتاً با آن‌ها برخورد می‌شود.

هاشمی با بیان اینکه برخی از سفرهای علمی جزوی از اردوی دانشگاهیان است، اظهار داشت: توصیه کردیم چنین سفرها و اردوهایی با حفظ قوانین و حرمت‌ها صورت گیرد و در این خصوص روابط کاملاً شفاف شود.

وی افزود: در طول سال 94؛ 110 هزار برنامه فرهنگی ثبت شده داریم و این چند مورد حاشیه نباید حجم عظیم فعالیت‌های ارزشمند را از بین ببرد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم درباره برگزاری افطاری مختلط در یکی از دانشگاه‌ها عنوان کرد: کنار هم بودن دختران و پسران دانشجو با حفظ حریم و حرمت‌ها مشکلی را  ایجاد نمی‌کند و  این مسئله چیزی نبوده که تحت عنوان مختلط بخواهد مدنظر قرار گیرد ما اختلاس را تأیید نمی‌کنیم هم‌چنین که اردوهای مختلط را نیز ممنوع اعلام کردیم.

هاشمی در مورد پیگیری اردوی مختلطی که چند روز پیش از سوی دانشگاه تهران برگزار شد، اعلام کرد: این اردو یک سفر علمی به همراه استادان بوده که با بی‌دقتی‌هایی همراه شده است از این رو معاون فرهنگی دانشگاه و رئیس دانشگاه به جد در حال پیگیری هستند و اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

وی هم‌چنین  در مورد نامه‌ای که 300 دانشجو برای عدم برگزاری اردوهای مختلط امضا کردند، یادآور شد: 300 دانشجو ادعا کردند که دانشگاه‌ها به برگزاری چندین مورد اردوی مختلط مجوز دادند اما این را می‌گوییم که اگر این ادعا ثابت شود حتی اگر تعداد اندکی باشد با آن برخورد قانونی می‌کنیم.

وی افزود: مطالبه ما این است که آیین‌نامه اردوهای دانشجویی شفاف‌سازی شده و اردوهای فعال دانشگاه‌ها در این راستا بیش از پیش ایفای نقش کنند امیدواریم بازنگری این آیین‌نامه به زودی  ابلاغ شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید