ضرورت نظارت بر اجرای درست تعرفه‌ها

0

عضو شورای عالی نظام پزشکی بحث تعرفه گذاری را فقط مختص به تصویب و اجرای آن ندانست و گفت: نظارت بر اجرای درست تعرفه‌ها نیز باید مورد توجه باشد.

فرجود شکوهی عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  با اشاره به این که باید اختیار تعرفه گذاری به سازمان نظام پزشکی بازگردد؛ بیان داشت: وقتی سازمان نظام پزشکی متولی این امر شود یک “خودکنترلی” و یا “خودنظارتی” در این امر میسر می شود که بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی تعیین تعرفه به موقع را تابع تصویب به موقع بودجه کشوری در مجلس عنوان کرد و اذعان داشت: این امر ارتباط مستقیم با توان و بودجه در نظر گرفته شده و همچنین تامین منابع مالی برای بیمه های پایه دارد، زیرا چنان چه بیمه های پایه تعهدات خود را به موقع پرداخت کنند،این مهم به دلایلی، تاثیر بسزایی در تعیین میزان تعرفه ها دارد.

وی افزود: یعنی جامعه پزشکی می تواند بر روی پرداخت‌های به موقع بیمه های پایه حساب بازکرده و هزینه های خود را لحاظ کند.

به گفته وی امور هرحرفه‌ای حتما باید به صاحبان همان حرفه واگذارشود تا خوب و بد اتفاقات آن را خود پاسخگو باشند و در مورد تعرفه های پزشکی نیز تنها راهکار اصلاحی بازگرداندن تعیین تعرفه ها به نهاد و مرجع صنفی جامعه پزشکی کشور یعنی سازمان نظام پزشکی است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید