ضرورت واگذاری آموزش مداوم به نظام پزشکی ها

0

رییس نظام پزشکی شهرستان بوشهرگفت : واگذاری آموزش مداوم به نظام پزشکی ها علاوه بر درآمد زایی برای جامعه پزسکی محیط بهتری را برای آموزش به پزشکان فراهم می کند.

سید حسن معینی رییس نظام پزشکی شهرستان بوشهر درگفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ اظهار داشت : اگر برگزاری دوره های آموزش مدوام به دست نظام پزشکی شهرستان ها سپرده شود بسیار راحت تر برگزار و پزشکان برای دریافت گواهی بازآموزی راحت تر هستند اما به‌دلیل درآمد زایی بطور صد در صد در اختیار نظام پزشکی ها نیست.

وی ادامه داد : برگزاری دوره های آموزش مداوم پزشکان به دانشگاه‌ها سپرده شده که درآمد خوبی هم برای آن ها دارد البته استارت هایی برای انجام دوره های بازآموزی توسط نظام پزشکی ها در برخی شهرستان ها زده شده اما باز هم مجوز را باید از دانشگاه بگیرند.

معینی گفت : اگر اختیار برگزاری کلاس های بازآموزی در اختیار نظام پزشکی ها باشد محیط بهتری را برای آموزش در اختیار پزشکان قرار می دهند علاوه بر آن درآمد حاصله نیز خرج خود پزشکان می شود.

حق عضویت و هزینه تمدید پروانه صرف حل مشکلات پزشکان می شود

رییس نظام پزشکی شهرستان بوشهر با اشاره به این که عدم اطلاع رسانی به جامعه پزشکی در خصوص علت پرداخت حق عضویت و تمدید پروانه یکی از ضعفهای نظام پزشکی ها محسوب می شود اذعان داشت : نظام پزشکی برای ورود به حل مشکلات مانند عوارض تابلوی مطب ها و مواردی از این قبیل به نامه نگاری و مذاکره می پردازد که این امر مستلزم پرداخت هزینه است.

وی ا فزود : هزینه انجام این کارها از پرداخت حق عضویت و تمدید پروانه مطب تامین می شود و در واقع این پرداخت ها خرج خود پزشکان می شود اما به دلیل عدم اطلاع رسانی و ناآگاهی ممکن است برخی پزشکان نسبت به این پرداخت ها ناراضی باشند .

وی در خاتمه با  اشاره به این که همکاران در معاونت رفاهی نظام پزشکی باید تراز مالی را محاسبه نموده و به همکاران پزشک اطلاع رسانی کنند تصریح کرد : با  انجام این مهم پزشکان می دانند که پرداخت‌هایشان در چه اموری خرج می شود تا  با اشتیاق بیشتری حق عضویت و تمدید پروانه مطب خود را پرداخت کنند زیرا هزینه کرد بیشتر از پول های دریافتی است و اگر مبالغی اضافه ماند در بخش رفاهی خرج پزشکان شهرستان ها شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید