ضعف در سیستم پرداخت بیمه‌ها تهدیدی برای طرح تحول نظام سلامت است

0

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اعلام بدهی 472 میلیارد ریالی بیمه‌ها به دانشگاه علوم پزشکی این شهر گفت: ضعف در سیستم پرداخت بیمه‌ها تهدیدی برای طرح تحول نظام سلامت است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  به نقل از وبدا؛‌ دکتر علیرضا رئیسی با اشاره به مطالبات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از سازمان های بیمه گر افزود: در تمام دنیا به موضوع تجمیع بیمه‌ها پرداخته می‌شود و تجمیع بیمه‌ها اصلی اصولی است که در قانون برنامه پنجم توسعه و سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری نیز دیده شده است.

وی تجمیع بیمه‌ها را اقدامی شایسته در نظام سلامت دانست و گفت: یکی از مشکلات عمده ما در اجرای طرح تحول سلامت بیمه‌ها هستند و بر تجمیع بیمه‌ها تاکید داریم.

دکتر رئیسی یکی از نقاط آسیب پذیر در اجرای طرح تحول سلامت را  پرداخت  نکردن به موقع بیمه‌ها دانست و عنوان کرد: از آنجا که سیاستگذاری اجرای این طرح در دو وزارتخانه متفاوت صورت می‌گیرد این موضوع ما را با مشکل دریافت مطالبات مواجهه می کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطر نشان کرد: تجمیع بیمه‌ها یکی از راه‌های موثر در توفیق طرح تحول سلامت است و وزارت بهداشت بر این باور است که با این اقدام از اتلاف هزینه‌ها و نیروی انسانی نیز جلوگیری خواهد شد.

دکتر رئیسی راهکار حل این مشکل را چنین بیان کرد: اگر وزارت بهداشت با یک سازمان بیمه‌گر قدرتمند در تعامل باشد می‌تواند بسیاری از مشکلات بیمه‌ای را برطرف کند.

وی در رابطه با مطالبات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از سازمان‌های بیمه‌گر افزود: مجموع بدهی بیمه‌ها به دانشگاه از ابتدای سال جاری تا شهریورماه 472 میلیارد ریال است این درحالی است که مبلغ پرداخت شده از سوی بیمه‌ها تنها کمتر از 20 درصد  بوده است.

دکتر رئیسی گفت: در حال حاضر بدهی بیمه‌ها تا پایان اسفندماه 93 از سوی سازمان‌های بیمه‌گر تسویه شده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید