ضعیف‌ترین خودروی داخلی از لحاظ سیستم ترمز را بشناسید!

0

پس از آشنایی با برخی خودروهای با کیفیت داخلی از نگاه شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، دوست داریم تا این بار کمی فنی به این آزمایش‌ها نگاه کنیم.

یکی از بخش‌هایی که این شرکت در آزمایش‌های خود به بررسی آن می‌پردازد، سیستم ترمز خودروهای در اختیار است. قطعا تاکنون با شرایط رده بندی این شرکت آشنا شده‌اید. خودروهای داخلی که در اختیار شرکت بازرسی کیفیت قرار می‌گیرند در ۵ دسته اصلی بر اساس قیمت طبقه بندی می‌شوند. در آزمایشگاه‌های ۹ گانه، ترمز یکی از مهم‌ترین بخش‌هاست.

با هم به رده بندی این خودروها و امتیازات منفی که دریافت کرده‌اند نگاهی می‌اندازیم:

  • در رده اول که به خودروهای کمتر از ۲۵ میلیون تومان تعلق دارد، ۵ خودرو مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

در این میان، خودروی MVM 110 با عدم دریافت نمره منفی دارای بهترین ترمز در این گروه قیمتی به شمار می‌رود که با توجه به دریافت امتیازات فراوان در قسمت‌های دیگر، این موضوع کمی شرایط این خودروی ارزان قیمت و البته بی‌کیفیت را بهبود می‌دهد.

 

mvm-110

بدترین خودرو در این قسمت از لحاظ سیستم ترمز، مربوط پراید ۱۳۲ کمپانی سایپاست که برابر ۶.۸ نمره منفی است. البته ترمز پراید کلا نیاز به توضیح خاصی ندارد و شرایط آن و آمار تصادفات رخ داده کاملا گویای این موضوع است.

پراید-سایپا-131-141-132-111-Pride-saipa (3)

  • در دسته خودروهای قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، ۱۸ خودرو مورد بررسی قرار گرفته است. در این قسمت چند خودرو با دریافت ۰ امتیاز منفی توانستند نمره قابل قبولی در سیستم ترمز را دریافت کنند.

خودروهای تندر ۹۰ دستی و اتوماتیک ایران خودرو و پارس خودرو، پژو ۲۰۶ و رانا بهترین محصولات در این حوزه هستند.

runna

بدترین محصول این بازه قیمتی با اختلاف مربوط به پژو ۴۰۵ تولید ایران خودرو خراسان است. امتیازات منفی این محصول برابر ۶.۱ است.

peugeot-405

  • در دسته سوم و خودروهای ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان ۴ خودرو وجود دارد. هر چهار محصول این دسته، یعنی JAC J5 دستی و اتوماتیک، MVM X33 و لیفان X60 همگی بدون دریافت امتیاز منفی در قسمت ترمز، توانستند شرایط خوبی را در این لیست کسب کنند.

به طور کلی، ضعیف‌ترین خودروی داخلی از لحاظ سیستم ترمز، با افتخار و البته اختلاف، همان پراید ۱۳۲ سایپاست!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید