طالبان “افغانستان” به طور مستقیم با دولت کابل مذاکره کند

0

خبرگزاری میزان – رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر پاکستان پس از ملاقات در کاخ‌سفید با انتشار اعلامیه‌ای مشترک از طالبان خواستند تا برای پیشبرد روند صلح افغانستان به طور مستقیم با دولت کابل وارد مذاکره شود.

طالبان گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “باراک اوباما” رئیس‌جمهور آمریکا و “نوازشریف” نخست‌وزیر پاکستان با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: طالبان مسلح باید برای ادامه روند مذاکرات صلح افغانستان با دولت کابل مذاکرات را از سرگیرند.
 
در این بیانیه دوطرف از طالبان مسلح خواسته‌اند تا برای دستیابی به صلح دائمی و پایدار بصورت مستقیم با حکومت افغانستان گفت‌وگو کند.
 
بیانیه می‌افزاید: آمریکا و پاکستان به پیشبرد روند مذاکرات صلح به رهبری افغانستان متعهدند و به همین خاطر از طالبان خواسته‌اند تا برای گفت‌و‌گو با دولت کابل اقدام کنند..
 
طرف پاکستانی در این بیانیه مشترک اطمینان داده است که علیه «لشکر طیبه» به رهبری حافظ سعید و “شبکه حقانی” به رهبری جلال‌الدین حقانی عملیات نظامی انجام دهد.
 
همچنین نوازشریف متعهد شده تا از حضور گروه تروریستی داعش در پاکستان جلوگیری کند.
 
نوازشریف نخست‌وزیر پاکستان هفته گذشته برای دیدار با باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا و دیگر مقامات واشنگتن به این کشور سفر کرده بود.
 
سفر نوازشریف به واشنگتن در حالی صورت می‌گیرد که برنامه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان با تغییر مواجه شده است.
 
با این وجود باراک اوباما از پاکستان خواسته تا برای تأمین صلح و ثبات در منطقه و پیشبرد روند صلح افغانستان نقش موثری ایفا کند.
 
انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید