طب سنتی ایران برای اولین بار در اتریش تدریس می‌شود

0

مشاور بین الملل معاون طب سنتی وزارت بهداشت گفت: هیئتی از دانشکده طب سنتی ایران برای تدریس و معرفی طب سنتی ایران به اتریش سفر کردند.

امیر هومن کاظمی مشاور بین الملل معاون طب سنتی وزارت بهداشت در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  در پاسخ به این سوال که چرا طب سنتی نتوانسته جایگاه خود را به درستی حفظ کند، گفت: من موافق نیستم که طب سنتی نتوانسته جایگاه خود را حفظ کند و در حال حاضر جایگاه خوبی دارد. زیرا وقتی می‌گوییم طب سنتی، منظورمان طب سنتی آکادمیک است. افرادی که به اسم عطاری و بدون مجوز فعالیت می‌کنند به طب سنتی ربطی ندارند.

کاظمی همچنین عنوان کرد:مدتی پیش هیئتی از دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای تدریس و معرفی طب سنتی به اتریش سفر کردند و امیدواریم از این طریق طب سنتی بتواند از پتانسیل‌هایش استفاده کرده و بین المللی و بلکه جهانی شوند.

وی افزود: در دنیا ظرفیت‌های بالایی برای طب سنتی وجود دارد. اکنون در کشورهای اروپایی طبی به نام طب سنتی اروپایی وجود دارد که همان طب سنتی ما و ابوعلی سینا است.

مشاور بین المللی معاون طب سنتی وزیر بهداشت با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر طب سنتی ایران اظهار کرد: با راه اندازی معاونت طب سنتی از  3 سال گذشته و ایجاد دانشکده‌های طب سنتی از 8 سال گذشته، طب سنتی ایران از نظر توسعه علمی به سطوح بسیار خوبی رسیده است. در کارگاه‌ها و نشست‌های سازمان بهداشت جهانی همواره ایران را از لحاظ رسیدن به ساختار مناسب و خوب مثال می زنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در ساختار فعلی طب سنتی، دانشجوی این رشته باید پزشک و دارو ساز باشد. کلینیک‌های طب سنتی تحت نظر دانشگاه‌های علوم پزشکی فرصت مغتنمی برای ارتقا این رشته است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید