طرح تحول سلامت با قوت تمام ادامه خواهد داشت

0

وزیر بهداشت گفت: طرح تحول سلامت با قوت تمام ادامه خواهد داشت و اجازه نخواهیم داد آسیبی به این طرح وارد شود.

 به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  به نقل از وب دا؛ دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان طالقانی مشهد ضمن بیان این مطلب، خلف وعده های دیگر دستگاهها در مسیر اجرای این طرح را بی انصافی عنوان کرد و گفت: قانون تکالیفی برای هر دستگاه در نظر گرفته است و هیات وزیران نیز ماموریتهای هر دستگاه را تفکیک کرده است وزیر بهداشت گفت: انتظار این است که هر کسی به وظیفه اش عمل کند و به نظر می رسد بیمه ها در این زمینه نامهربانی می کنند و نباید در این مسیر تحت فشار باشیم.

دکتر هاشمی گفت : با چنگ و دندان از طرح تحول سلامت حمایت خواهیم کرد و سازمان مدیریت و دولت این طرح را به پیش خواهند برد.

وزیر بهداشت افزود: اگر دوستان کمک کنند و به وظایفشان عمل کنند شیرینی اجرای این طرح بیشتر خواهد بود و اگر هم کمک نکنند ما  این طرح را با همکاری همه همکاران خود در وزارت بهداشت ادامه خواهیم داد و مردم نباید نگران اجراي این طرح باشند و مباحثی هم که مطرح می شود بحث‌های داخلی است.

وزیر بهداشت گفت: اگر بناست به دولت و دکتر روحانی کمک کنیم نباید سیستم را بخشی ببینیم بلکه باید منافع ملی و موفقیت دولت‌، مد نظرمان باشد و باید رفتاری متفاوت با آنچه که تا امروز داشته ایم، داشته باشیم.

 دکتر هاشمی با بیان این که این مباحث در هر دوره مطرح بوده و کهنه و قدیمی است ، گفت: انتظار این است که در دولت تدبیر و امید، همه به اجرای این طرح مهم ملی و اجتماعی کمک کنند و در این خصوص از کمک های مجلس ، استانداران، فرمانداران، ائمه جمعه و خود مردم تشکر می کنیم.

وی تصریح کرد: اگر در مسیر اجرای این طرح نگاهی متفاوت و غیر بخشی داشته باشیم حتما موفقیتمان بیشتر خواهد بود.

وزیر بهداشت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص وضعیت بهداشتی درمانی استان خراسان رضوی اظهار داشت:  معتقدم در زمینه گسترش خدمات در مشهد کوتاهی شده است ، گفت: توسعه این شهر متناسب با توسعه زیرساختها  نبوده است به طوری که در طول 50 سال گذشته در حالی که جمعیت مشهد و حاشیه  این شهر چند برابر شده ولی یک بیمارستان مناسب و خوب در این شهر ساخته نشده است.

وزیر بهداشت بر ضرورت رفع کمبودهای بهداشتی درمانی در مشهد تاکید کرد و ضمن ابراز گله مندی از عملی نشدن قولهای داده شده از سوی برخی از مسئولین استان در این زمینه گفت: مسئولین این استان اگر می توانند منابعی را برای رفع این کمبود تامین نمایند در غیر اینصورت از طریق املاکی که وزارت بهداشت در این استان دارد، منابع لازم را تامین کنند و امیدواریم گشایشی در این خصوص حاصل شود.

دکتر هاشمی تاکید کرد: دولت در این دوره تنها می تواند بیمارستان 540 تختخوابی امام رضا (ع) مشهد  را تکمیل نماید و در کنار آن خدماتی که در مراکز بهداشتی و درماني مشابه همین خدماتی که در بیمارستان طالقانی ارایه می شود، ارائه دهد.

 وی در خصوص تخیصیص اعتبارات لازم به حوزه سلامت مشهد نیز ابراز داشت: اعتبارات لازم مربوط به طرح تحول سلامت به طور کامل تخصیص داده شده اما به علت کمبود اعتبارات، اعتبارات عمرانی دولت کامل تخصیص داده نشده است.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه باید نگاهمان به مشهد مانند تهران باشد ، گفت:  آستان قدس رضوی در این خصوص مساعدت بیشتری نماید و سایر بخشها از جمله استانداریها و وزارت راه و شهرسازی نیز باید برای ارتقای حوزه سلامت مشهد همت کنند و موضوع سلامت را نسبت به سایر بخشها متفاوت ببینند .

 وی یادآور شد: کمبودهای حوزه بهداشت و درمان در مشهد نارضایتی هایی را برای مجاورین و نیز زائرین ایجاد کرده است و نباید انتظار داشت که همه مشکلات توسط وزارت بهداشت حل گردد چرا که باید شهر را متناسب با خدمات توسعه داد و همه دستگاه ها از جمله آستان قدس احساس مسئولیت کنند.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به حوزه پژوهش در این استان گفت: در حال حاضر سرمایه اصلی و فضا و امکانات لازم در این بخش نیست ولی با توجه به نیروی انسانی متخصصی که دانشگاه علوم پزشکی مشهد تربیت کرده است ،خوشبختانه گام های موثری در این زمینه برداشته شده و با همه کمبودهایی که در این زمینه وجود داشته است، مشهد  رتبه کشوری خوبی در حوزه پژوهش کسب کرده است.

دکتر هاشمی افزود: ما هم تلاش می کنیم در حد اعتباراتمان حمایتهای لازم را از این حوزه داشته باشیم.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید