طرح جدید کلیدهای Home و Navigation اندروید N منتشر شد

0

طرح جدید کلیدهای Home و Navigation اندروید N منتشر شد

در نسخه های پیش نمایش ارائه شده از اندروید N که در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته، تغییرات ظاهری زیادی به چشم نمی خورند. البته تا زمان عرضه نسخه نهایی اندروید نمی توان با قطعیت درباره ادامه همین ساختار یا استفاده از رابط گرافیکی جدید نسبت به اندروید مارشمالو صحبت کرد، با این حال وب سایت android police اطلاعاتی به دست آورده که نشان می دهد حداقل یک تغییر بارز در ظاهر اندروید جدید وجود خواهد داشت.

به گفته منابع مورد اعتماد وب سایت اندروید پلیس، کلیدهای ناوبری و خانه در اندروید N به صورت زیر باز طراحی خواهند شد. طبق این تغییرات این کلیدها تو خالی نخواهند بود و برای آنها رنگ سفید در نظر گرفته شده. به علاوه در اطراف کلید Home نیز چهار رنگ اصلی گوگل به چشم می خورند که احتمالا در زمان تپ طولانی و برای راه اندازی Google Now دارای یک انیمیشن نیز خواهند بود. با این وجود به نظر می رسد از نظر عملکرد این کلیدها شاهد تغییر خاصی نسبت به نسخه قبلی اندروید نخواهیم بود. همچنین اینکه آیا گوگل چنین طراحی را تا زمان عرضه نسخه نهایی حفظ خواهد کرد یا آن را باز هم تغییر می دهد نیز نامشخص است و درباره اینکه آیا طراحی جدید تنها در گوشی های نکسوسی قابل مشاهده است و یا همه گوشی هایی که به اندروید N بروز رسانی می شوند از این تغییرات بهره خواهند برد نیز اطلاعاتی در دست نیست.

در ماه های آینده باید منتظر عرضه نسخه نهایی اندروید جدید با مشخص شدن نام آن و همچنین معرفی گوشی های نکسوسی بعدی باشیم که به احتمال زیاد حداقل یکی از آنها توسط HTC و با نام Sailfish تولید خواهند شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید