طرح رجیستر موبایل‌ها تا ۱۲ روز دیگر آغاز می‌شود

0

مدیر کل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز امروز اعلام نمود که طرح رجیستر موبایل‌ها از اوایل مرداد ماه آغاز شده و به این ترتیب، شاهد کاهش قیمت بسیار زیادی در بازار موبایل خواهیم بود. به طوری که موبایل‌هایی با قیمت کنونی دو میلیون تومان، حدودا دویست هزار تومان خرید و فروش خواهند شد!

آقای عباس نخعی در این‌باره گفت:

به واسطه برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای انجام طرح رجیستر موبایل‌ها، دولت طی لایحه‌ای که در خردادماه ارایه نمود، فرصتی دوماهه برای انجام این کار درخواست کرد و به همین دلیل، تا اوایل مردادماه این طرح در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

در حال حاضر جلساتی به منظور آمادگی همگانی و رسیدن به هماهنگی برای اجرای این طرح در وزارت ارتباطات در حال برگزاری است و کمیته ویژه‌ای که نمایندگان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت ارتباطات و وزارت صنعت، معدن و تجارت را شامل می‌شود، در جلساتی که سه بار در هفته برگزار می‌شود، قصد دارند تا کلیات این طرح را نهایی کرده و آماده اجرا نمایند.

اطلاعات تمامی گوشی‌ها و موبایل‌های وارداتی در حال حاضر در سامانه‌های مربوطه ثبت و ضبط می‌شود و به این ترتیب، بانک اطلاعات مورد نیاز در حال تکمیل است. در کنار آن، سامانه دیگری نیز در حال بهره‌برداری و آزمایش است که تا اوایل مرداد، آماده به کار می‌شود.

در صورت اجرایی شدن این طرح، تمامی موبایل‌هایی که از طریق گمرک وارد کشور شده باشند، قابلیت استفاده از خدمات ارتباطی را خواهند داشت و سایر دستگاه‌ها به دلیل ورود غیر قانونی و از طریق قاچاق، قادر به دریافت سیگنال‌های ارتباطی نبوده و به این ترتیب، کاملا بی‌ارزش می‌شوند. به عنوان مثال تلفن همراهی که امروزه قیمتی معادل دو میلیون تومان را داراست، بعد از انجام این طرح و آن هم به دلیل ارزش قطعات سخت‌افزاری، نهایتا دویست هزار تومان خرید و فروش خواهد شد!

خبر فارسی

مهدی ده نبی

چند سالیه در زمینه نویسندگی مشغول به کار هستم و در کنارش، انواع کارهای گرافیکی را هم انجام می‌دم. البته سابقه کارهای گرافیکیم خیلی بیشتر از نویسندگی هست، اما به خاطر علاقه زیادی که به تکنولوژی دارم، نویسندگی را هم در کنار گرافیک دنبال می کنم؛ همین!


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید