طرح شناسه دار نمودن انبارها در استان سمنان عملیاتی شده و امید است این طرح در سطح کشور نهادینه گرد

0

طرح شناسه دار نمودن انبارها در استان سمنان عملیاتی شده و امید است این طرح در سطح کشور نهادینه گرد

استان‌ها > سمنان – امروز نشستی در خصوص ساماندهی حمل و نقل محصولات معدنی استان با حضور انجمن های صنفی ، کارفرمایی و شرکتهای حمل و نقل استان در محل سالن جلسات این اتاق برگزار گردید

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق سمنان در این نشست تخصصی گفت : در سنوات اخیر همواره بحث و تبادل در خصوص حمل نقل جاده ای بین فعالان اقتصادی مطرح بوده ، بصورتیکه مسائل بصورت مستمر پیگیری میشود .
رئیس اتاق سمنان معابر استان را بعنوان گذرگاه کالای قاچاق ذکر و عنوان نمود : طرح شناسه دار نمودن انبارها در استان سمنان عملیاتی شده و امید است این طرح در سطح کشور نهادینه گردد .
جمعه ای نسبت به روند طرحها و الویت های اجرایی که به استان سمنان اختصاص داده میشوند انتقاد کرد و افزود : متاسفانه طرحهای که باران رحمت است ، همانند اجرایی نمودن طرح اقتصاد مقاومتی در سه استان پایلوت میشود و پروژه هایی که دارای حساسیت و روند اجرایی بسیار دقیق می باشند در استان سمنان عملیاتی میگردد .
در ادامه داود فهندژ سعدی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های های استان سمنان هدف از برگزاری این نشست را تشریک مساعی در خصوص مسائل حمل و نقل خواند و بیان داشت : تدوین یک سیستم منسجم از ضروریات راهبردی در صنعت حمل و نقل می باشد .
فهندژ سعدی گفت : کالایی که جابه جا میشود، باید دارای کد باشد و در غیر اینصورت ، حمل کالا غیر ممکن می باشد .
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان خاطر نشان کرد : این طرح توسط سه وزارتخانه اطلاعات ، صنعت ، معدن و تجارت و مسکن شهر سازی اجرا و در دست اقدام می باشد .
فهندژ سعدی اضافه کرد : این طرح بر مبنای قانون کالای قاچاق و ارز اجرایی شده ، بصورتی که شناسنامه کالا باید از مبدا مشخص باشد و تمام سعی ما این است که ، یکسان سازی در حواله بارگیری ، نرخ حمل و حواله بارنامه همسان بشود .
لازم بذکر درادامه این جلسه نقطه نظرات انجمن صنفی و مطالبات بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفت

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید