طرح های کلان ملی در راستای اقتصاد مقاومتی تامین اعتبار می شوند

0

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از تامین اعتبار طرح های کلان ملی که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی هستند، خبر داد.

وی با بیان اینکه این مسئله در سال گذشته نهایی شده، ادامه داد: از آنجا که بعضی طرح‌ها متقاضی ندارند با کمک دبیرخانه برای جلب متقاضیان تلاش کردیم و طبق مصوبه شورای عالی این طرح ها کاملا حذف و از گردونه حمایت مالی خارج نشدند.

احمدی درباره بقیه طرح‌ها بیان کرد: شورای عالی عتف  در جلسه چند وقت پیش مصوب کرد، باید با همکاری دبیرخانه و سازمان برنامه، طرح های در راستای اقتصاد مقاومتی اولویت بندی و تامین اعتبار شوند.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اشاره به تعداد طرح های کلان، یادآور شد: از 47 طرح، تنها 34 مورد متقاضی دارند که از بین آنها، طرح هایی  که در قالب اقتصاد مقاومتی هستند تامین اعتبار می شوند و امیدواریم با کمک سازمان برنامه تعیین اولویت ها برای این کار صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار ، چندی پیش وحید احمدی  معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اشاره به حذف ردیف بودجه طرح‌های کلان ملی از بودجه سال 95، قبلا اعلام کرده بود که طبق تشخیص سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ردیف بودجه طرح‌های کلان حذف شد و به جای آن از ردیف‌های دیگر این اعتبار را تأمین می‌کنند.

وی یادآور شد: شورای عتف از قبل هم ردیف بودجه مستقل نداشت و یکی از مصوبات این بود که این شورای دارای ردیف مستقل باشد، اما هم اکنون ردیف بودجه مربوط به طرح‌های کلان نیز حذف شده و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور معتقد است که بودجه طرح‌های کلان از هفت هزار میلیارد بودجه وزارت علوم تامین می شود.

نظر شورای عتف به احیای این ردیف است و از این رو به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نامه ارسال کردند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید