طرح OnePlus برای تولید اسمارت فون در هند

0

گیگر :

شرکت اندروید ساز مشهور و پرطرفدار OnePlus چینی به تازگی تصمیم گرفته تولید برخی ابزارهایش را در هند انجام دهد. این حرکت بخشی از کمپین دولتی «تولید شده در هند» است که پیش از این باعث شد که شیائومی تولید Redmi 2 Prime را به کارخانجات هندی بسپارد.

اکنون هم وان پلاس در اکانت تویتری خود اعلام کرده که قرار است بخشی از خط تولید خود را در هند مستقر کند و این تصمیم را موضوعی بسیار مهم دانسته که به کمک حکومت ایالتی اندرا پرادش ممکن شده است. وان پلاس از این موضوه به عنوان #NextBigStep یا «گام بزرگ بعدی» یاد کرده است. وان پلاس یکی از تازه واردهای بازار اسمارت فون دنیا محسوب می‌شود و به تازگی در تابستان سال جاری میلادی نسخه دوم اسمارت فون وان پلاس خود را با قیمت ۳۲۹ دلار راهی بازارهای منتخب جهانی کرده است.


اکنون قرار است وان پلاس طی همکاری و همراهی نزدیکی با فاکسکان (غول موبایل ساز تایوانی) به بخشی از تولیداتش روح هندی ببخشد.  تا کنون بیشترین شهرت فاکسکان برای تولید ابزارهای اپلی بوده است. این شرکت پیش از این هم ۵ میلیارد دلار در صنعت اسمارت فون هند سرمایه گذاری کرده است.  طرح «ساخته شده در هند» چندی است که با شعار تبدیل هند به یک هاب صنعتی در جهان با ابتکار نخست وزیر این کشور، نارندرا مودی آغاز به کار کرده و سعی دارد تحول صنعتی عظیمی در این کشور به وجود آورد.


علاوه بر بحث تولید، هند یکی از بازارهای اصلی و مهم برای وان پلاس است. این بازار دقیقا جایی است که موبایلهای جذاب این شرکت با قیمت رقابتی شان می‌توانند به راحتی مشتریانی را بیابند که به دنبال ابزارهای خوب با قیمتی در خور جیب‌شان می‌گردند. البته تولید اسمارت فون های اندرویدی ارزان قیمت در هند با حضور چندین رقیب جدی همراه شده است که از این جمله می‌توان به شیائومی چینی و میکرو ماکس هندی و سامسونگ کره‌ای اشاره کرد.

منبع:cover

پاسخ دهید