طلایی: مردم سکوت مدعیان مردم‌داری در ماجرای فیش‌ های نجومی را فراموش نخواهند کرد‌

0

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مرتضی طلایی عضو شورای اسلامی شهر تهران در اینستاگرام خود نوشت:

بسياري از دوستان خواسته بودند كه در مورد وقايع اخير و بحث واگذاري املاك اعلام نظر كنم.

برخي محورهاي اصلي نظراتم در اين روزها كه در آن متاسفانه بازار بداخلاقي خيلي داغ است به شرح زير است :

اگر تخلفی محرز شود پرونده مستقیماً به دادگاه ارجاع می‌شود و مسیر قانونی برای بررسی و تعیین میزان جرم و تخلف مشخص است.

قیاس ماجرای فیش‌های نجومی و واگذاری املاک در شهرداری قیاس مع‌الفارق است و هدف از انتشار این اخبار صرفاً خاموش کردن آتش اردوگاهی است که فیش‌های نجومی غیرشرعی و غیرقانونی هنوز در آن شعله‌ور است.

امیدوارم اولین موضع را درباره این موضوع که طی چند روز اخیر در رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح شد، سازمان بازرسی کل کشور بگیرد و هرجا ذره‌ای از امر قانون تخطی شده بدون لحظه‌ای مماشات برخورد کند.

به‌اعتقاد بنده سازمان بازرسی و دستگاه قضایی بدون کوچک‌ترین تسامحی در صورت بروز تخلف برخورد خواهد کرد و سابقه نشان داده به‌خلاف روش برخی افراد که البته تعدادشان کم نیست و دیروز و امروز در مسئولیت بوده‌اند، در مدیریت شهری تهران هرگاه تخلفی رخ داده، از متخلف هیچ حمایتی نشده و دستگاه قضایی بدون هیچ گونه فشار و یا تعیین خط قرمز از سوی مدیران ارشد مدیریت شهری، با آسایش و آرامش با تخلف و متخلفان برخورد کرده است.

در حال حاضر احتمالاً در بخش‌های مختلف شهرداری و بسیاری از وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی، تیم‌های بازرسی سازمان بازرسی کل کشور برای انجام عملیات بازرسی مستقر هستند، آیا این به‌معنای وقوع تخلف است؟ هر روز نامه‌های متعددی از سوی هیئت‌های بازرسی سازمان بازرسی به افراد و نهادها برای ارائه توضیح ارسال می‌شود، آیا این‌ها نشانه تخلف است؟

منتشر کنندگان این اطلاعات ناقص و جهت‌دار سازمان بازرسی را نمی‌شناسند و نسبت به نوع ورود این سازمان به موضوعات اشراف کامل ندارند، و حتی قوانین را نمی‌دانند.

کسی با اصل شفاف سازی مخالف نیست اما کسانی که همین حالا در حال پنهان کردن تخلفات عجیب و غریبشان هستند نمی‌توانند مدعی شفاف‌سازی و مردم‌داری باشند.

همین افراد اگر در گوشه‌ای از کشور فریاد حق‌طلبانه‌ای برای احقاق حقی زده شود آن را در گلو خاموش می‌کنند اما حالا که بحث رقابت سیاسی و انتقام‌_گیری به میان آمده مردم‌مدار و حق‌طلب شده‌اند‌.

مردم سکوت عجیب مدعیان مردم‌داری در ماجرای فیش‌ های نجومی را فراموش نخواهند کرد‌.

خوشبختانه مردم این روش‌ها را خوب می‌فهمند، کشاندن دعوای سیاسی به این سطوح نه‌تنها تنویر افکار عمومی نیست‌، بلکه بازی با افکار عمومی است.

اظهار نظر مرتضی طلایی در خصوص فیش های حقوقی

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید