طلسم بازی Disgaea بر روی پلتفرم PC شکسته شد

0

طلسم بازی Disgaea بر روی پلتفرم PC شکسته شد

علاقه مندان بازی های سبک استراتژی – نقش آفرینی که به عناوین ژاپنی دل بستگی خاصی دارند، به احتمال فراوان با مجموعه بازی های Disgaea آشنایی کاملی دارند. اما به احتمال فراوان دارندگان پلتفرم PC چندان با سری Disgaea آشنا نیستند. چرا که نسخه های متعدد این مجموعه تا پیش از این تنها بر روی کنسول های انحصاری خانگی و دستی شرکت سونی منتشر می شدند. به هر حال اکنون با شکسته شدن طلسم آمدن این مجموعه بازی ترکیبی بر روی کامپیوتر های شخصی، فرصتی دست داده تا دارندگان پلتفرم PC نیز بالاخره با مجموعه ی Disgaea آشنا شوند.

به تازگی ناشر، سازنده و صاحب امتیاز مجموعه بازی های Disgaea یعنی شرکت Nippon Ichi اعلام کرده است که قصد دارد نخستین عنوان از این مجموعه که حدود 12 سال قبل با نام ساعت تاریکی یا Disgaea: Hour of Darkness بر روی کنسول پلی استیشن 2 منتشر شده بود را با یک سری تغییرات تحت عنوان Disgaea PC برای پلتفرم PC منتشر سازد. از آن جایی که این بازی قرار است از طریق شبکه ی استیم در اختیار دارندگان پلتفرم PC قرار گیرد، طیف گسترده ای از تغییرت این بازی مبتنی بر ویژگی های انحصاری استیم خواهد بود. به عنوان مثال این بازی از سیستم ذخیره سازی ابری و اچیومنت های مبتنی بر استیم بهره خواهد برد و سوای آن بافت های گرافیکی و رابط کاربری آن نیز قرار است بهینه سازی های متعدد و مختلفی را به خود ببیند. البته این نخستین بار نیست که بازی ساعت تاریکی برای پلتفرم دیگری منتشر می شود. در واقع حدود سه سال پس از آمدن این بازی بر روی کنسول پلی استیشن 2 ، اعضای شرکت نیپون ایچی آن را با یک سری تغییرات و تحت نام Disgaea: Afternoon of Darkness برای کنسول دستی PSP نیز منتشر ساخته بودند. حال اعلام شده است که محتویات اضافه ی آن بازی نیز در بازی Disgaea PC وجود خواهد داشت. گفتنی است که این بازی قرار است در ماه فوریه ی سال 2016 میلادی در اختیار دارندگان پلتفرم PC قرار گیرد.

 disgaea

البته علاقمندان بازی های ژاپنی که به پلتفرم PC دلبستگی خاصی دارند می توانند امیدوار باشند که به زودی بازی Dragon Quest Heroes را نیز بر روی پلتفرم PC ملاقات کنند. البته ناشر این بازی یعنی شرکت اسکویر انیکس هنوز به طور رسمی خبر آمدن بازی Dragon Quest Heroes بر روی پتلفرم PC را تایید نکرده است. اما اخبار محکمی وجود دارد مبنی بر این که احتمالاً این بازی نیز به زودی بر روی پلتفرم PC منتشر خواهد شد. گفتنی است که این نسخه ی جانبی از سری Dragon Quest توسط همکاری اسکویر انیکس با بخش Omega Force از شرکت Tecmo Koei (سازندگان مجموعه بازی های Dynasty Warriors) ساخته شده است و در ماه های ابتدایی سال جاری میلادی شاهد انتشار آن بر روی کنسول های خانگی انحصاری سونی یعنی PS3 و PS4 بودیم. مسلماً هواداران سری بازی های Dynasty Warriors که از داشتن کنسول های خانگی محروم هستند سخت در انتظار تایید رسمی خبر آمدن این بازی به روی پلتفرم PC به سر می برند تا بتوانند به زودی دلی از عزا در بیاورند.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید