ظرفیت بخش‌های اورژانس و ICU در نوروز کاهش پیدا نمی‌کند

0

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در ایام تعطیلات نوروز ظرفیت بخش‌های اورژانس و مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها کاهش پیدا نمی‌کند.

خسرو رحمانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  در خصوص شیفت پزشکان در ایام نوروز بیان کرد: در تعطیلات عید تمام بیمارستان‌ها پزشک مقیم دارند علاوه بر این پزشکان آنکال که در مواقع لزوم با آنها مشورت می‌شود در این ایام فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: در گذشته برخی بیمارستانها به علت تعطیلات نوروز تعدادی از تخت‌های خود را کم می‌کردند تا اینکه از سال  گذشته تخت‌های اورژانس و آی سی یو به هیچ عنوان در تعطیلات کاهش ظرفیت نداشتند.

رحمانی در مورد ظرفیت‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان کرد:‌ در راستای طرح تحول سلامت 71 تخت مراقبت‌های ویژه به بیمارستانهای این دانشگاه اضافه می‌شود گفتنی است تعدادی از این تخت‌ها به بهره‌برداری رسیده‌اند.

وی اضافه کرد:‌ ما هنوز برای رسیدن به استاندارد تعداد تخت نسبت به جمعیت فاصله داریم اما در حال حاضر به سمت کم کردن این فاصله حرکت می‌کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به معضل کمبود تخت مراقبت‌های ویژه، در مورد نحوه ارائه خدمات به بیماران نیازمند گفت: با وجود کمبود تخت، کادر پرستاری و پزشکی همواره سعی در ارائه خدمات داشته‌اند بیماران نیازمند نیز در زمان نبود تخت خالی در اورژانس تحت مراقبت قرار می‌گیرند. البته این کار به پرسنل فشار می‌آورد و هم باعث می‌شود بیماران خدمات بهینه دریافت نکنند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید