عادت‌هایی که روحیه شما را بهبود می‌بخشند

0

گیگر :

اگر می‌خواهید استرس خود را تسکین دهید و روحیه خود را بهبود ببخشید، با ما همراه باشید تا چند روش به شما معرفی کنیم که می‌توانید به عادات روزمره خود اضافه کنید.

برخی از عادت‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، شما را متعجب می‌کند؛ اما تحقیقات علمی نشان‌ داده‌اند که این روش‌ها مؤثر واقع می‌شوند.

۱. گل رز بو کنید
تحقیقات دانشگاه هاروارد نشان داد افرادی که به مدت یک هفته هر روز گل‌های تازه در خانه خود گذاشتند، احساس انرژی بیشتر و اضطراب کمتری داشتند.

۲. عاقلانه پول خرج کنید
در یک تحقیق که در سال ۲۰۱۴ انجام شد، محققان دانشگاه سانفرانسیسکو متوجه شدند ولخرجی برای تجارب زندگی مانند مسافرت آخر هفته بیشتر از خرید یک کالا افراد را خوشحال می‌کند.

۳. آیس کافی بنوشید
مصرف روزانه ۴ قوطی سودای شیرین احتمال ابتلا به افسردگی را تا ۳۰ درصد افزایش می‌دهد. این در حالی است که نوشیدن ۴ فنجان یخ‌قهوه این احتمال را تا ۱۰ درصد کاهش می‌دهد.

۴. مکمل ویتامین دی مصرف کنید
طبق یک تحقیق که در سال ۲۰۱۴ انجام شد و بیش از ۱۲ هزار نفر در آن شرکت داشتند، افرادی که سطح ویتامین دی آن‌ها کمتر است، بیشتر دچار افسردگی می‌شوند. با پزشک خود مشورت کنید و آزمایش خون انجام دهید تا ببینید دچار کمبود ویتامین دی هستید یا خیر.

۵. به صورت منظم ورزش کنید
اگر بین سنین ۲۰ الی ۴۰ سالگی یک برنامه منظم برای تناسب‌اندام داشته باشید و ۳ بار در هفته ورزش کنید، احتمال ابتلا به افسردگی تا ۱۶ درصد کاهش می‌یابد.

۶. کمتر فیس‌بوک بروید
طبق یک تحقیق که در سال ۲۰۱۳ در دانشگاه میشیگان صورت گرفت، شبکه اجتماعی فیس‌بوک با کاهش خوشحالی کلی و عدم رضایت از زندگی ارتباط دارد.

۷. تعمق کنید
اگر روزانه زمانی را به تعمق و تفکر اختصاص دهید، می‌توانید اضطراب و افسردگی خود را تسکین دهید.

 

cover

پاسخ دهید