عادت های جالب افراد خلاق برای افزایش بهره‌ وری+تصاویر

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از زومیت، حفظ خلاقیت و بهره‌وری و زندگی خلاقانه، امری ویژه است که تنها برخی افراد قادر به انجام آن هستند. افراد موفق در طول تاریخ، برای حفظ خلاقیت خود و به جریان انداختن ایده‌ها در ذهن، عادات مختلفی داشته‌اند که برخی از آنها عجیب و مختص این افراد است. در این مطلب، عادات خاص تعدادی از این افراد برجسته را بررسی می‌کنیم.

۱- لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinci)

داوینچی همواره یک دفترچه به همراه داشت که همه چیز را در آن یادداشت می‌کرد. یادداشت‌هایی حاوی لطیفه، اتفاقات روز، اطلاعات مالی و حتی تئوری‌های آناتومی، پرواز و گیاه‌شناسی او نیز در این دفترچه وجود داشته‌اند.

۲- پابلو پیکاسو (Pablo Picasso)

عادت های جالب افراد خلاق برای افزایش بهره‌ وری+تصاویر

این هنرمند مشهور، اکثر ایده‌های نقاشی‌هایش را از بیرون از استودیو و در بین مردم گرفته است. او اکثر ساعات روز را در مکان‌های عمومی محله‌ی مونتمارته پاریس مانند کافه‌ها و گالری‌ها می‌گذرانده و از اتفاقات و افراد این محل‌ها، ایده می‌گرفته است.

۳- اندی وارهول (Andy Warhol)

اندی وارهول، هنرمندی که به عنوان یکی از پیشگامان پاپ آرت شناخته می‌شود، عادت جالبی داشته است. او لوازم زیادی مانند تمبر، سوغاتی، عکس و حتی مواد غذایی را داخل جعبه‌ای مقوایی در کنار میز کار خود نگه می‌داشته و بسیاری از این وسایل را در مجموعه‌ای از آثار خود که با نام Time Capsules شناخته می‌شوند، استفاده کرده است.

۴- سالوادور دالی (Salvador Dali)

عادت های جالب افراد خلاق برای افزایش بهره‌ وری+تصاویر

سالوادور دالی، نقاش سورئالیست، عادت جالبی برای افزایش تمرکز داشته است. او در زمان‌هایی که نیاز به استراحت کوتاهی داشته، به مدت کمتر از یک ربع ثانیه چرت می‌زده است. دالی یک دسته‌کلید را در دست خود نگه می‌داشته و زمانی که خوابش شروع می‌شده، این دسته کلید از دست او می‌افتاده و او را بیدار می‌کرده است. دالی معتقد بوده این کار خلاقیت او را به مقدار زیادی افزایش می‌داده است.

۵- ایگور استراوینسکی (Igor Stravinsky)

ایگور استراوینسکی، موزیسین روسی، زمانی که نیاز به ایده‌های جدید و خلاقیت داشته، به صورت وارونه و روی سر خود می‌ایستاده است. به عقیده‌ی او این کار باعث می‌شده تا ذهنش خالی شود.

۶- اونوره دو بالزاک (Honoré de Balzac)

اونوره دو بالزاک، نویسنده‌ فرانسوی، روزانه تا ۵۰ فنجان قهوه می‌خورده است. افراد مشهور دیگری مانند مارسل پروست، سر فرانسیس باکون و ژان پائول استارتر نیز مانند بالزاک به کافئین اعتیاد داشته‌اند.

۷- مارسل پروست (Marcel Proust)

عادت های جالب افراد خلاق برای افزایش بهره‌ وری+تصاویر

مارسل پروست بر خلاف عادت اکثر افراد موفق، تا دیروقت و تا ساعت ۴ بعد از ظهر می‌خوابیده است و پس از بیدار شدن و صرف شیرینی و قهوه، تا دیروقت به نوشتن مشغول می‌شده است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید