عارف دلایل خود برای عبور از روحانی را بیان کند/ روحانی یک فرصت است

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، افشین علاء، فعال سیاسی اصلاح‌طلب امروز دوشنبه 95/5/18 طی یادداشتی در روزنامه آرمان نوشت: سخن اخیر عارف مبنی بر اینکه فراکسیون امید در انتخابات 96 از کاندیدای اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند منجر به تشکیک و دو دستگی در جبهه اصلاح‌طلبان خواهد شد و در این صورت گرفتار همان سرنوشتی خواهیم شد که اصولگرایان در سال 92 به آن دچار شدند؛ چراکه اصولگرایان از هر ابزاری برای جلب آرای مردم استفاده خواهند کرد. بنابراین نباید اصلاحات فرصتی به نام روحانی را از دست بدهد. البته اتحاد، انسجام اصلاحات و رای یکدست آنها در سبد روحانی بدین مفهوم نیست که اصلاح‌طلبان از دولت هیچ انتقادی نداشته باشند اما رای روحانی برابر با شکست جریان مخالف اعتدال و اصلاحات است.

جریان اصلاحات و اعتدالگرا ناگزیر به اتفاق نظر در رابطه با آرای منسجم خود به روحانی هستند. دوره دوم ریاست‌جمهوری روحانی دوره‌ای است که باید رئیس‌جمهور در کنار اصلاح طلبان و جریان اعتدال نتیجه تلاش‌های چهار ساله خود را ببینند.

اگر فراکسیون امید و در راس آن آقای عارف بخواهد، آقای روحانی را تنها بگذارد این مساله تنها عبور از روحانی نیست، بلکه از دست دادن فرصتی بسیار بزرگ برای اصلاح‌طلبان است که پس از سال‌ها برای فعالیت آنها فراهم شده است. اکنون روزنه‌ای از امید بیشتر پیش روی اصلاحات پدید آمده است، گرچه بعید به نظر می‌رسد، عارف به فکر عبور از روحانی باشد. جریان اصلاح‌طلبی تلخی‌های فراوانی طی سال‌های اخیر تجربه کرده است، آن چنان که امروز آنها بیش از هر زمان دیگری دریافته‌اند که تنها انسجام و اتحاد اصلاح‌طلبان آنها را پیروز می‌گرداند و همچنین آنها به این مهم پی برده‌اند که برای رسیدن به یک نقطه مشترک و ایده‌آل نباید اشتباه رقیب را تکرار کنند.

تعدد آرا همان مساله‌ای است که پس از شکست اصولگرایان در سال 92 همه را به یک نتیجه مشترک رسانده که اگر این جریان همگی بر روی یک کاندیدا اتفاق نظر داشتند، به شکست و ناکامی آنها در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم نمی‌انجامید. از سویی برای اینکه هر‌گونه تغییری در انتخاب گزینه رخ دهد بدون نظر بزرگان اصلاحات بعید به نظرمی‌رسد که این پروژه کلید بخورد، مگر اینکه عارف بخواهد از جریان اصیل اصلاح‌طلبی انشعاب کند. البته امید می‌رود آقای عارف دلایل خود را در رابطه با انتخاب گزینه دیگر و عبور از اصلاح‌طلبی برای جریان اصلاحات اعلام کند یا توضیح بیشتری به افکار عمومی بدهد و بگوید منظورش از این مساله که فراکسیون امید در انتخابات سال 96 از کاندیدای اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند، چیست! در حالی که اصلاح‌طلبان بارها علنا اعلام کردند که گزینه اول و آخر ما در انتخابات سال 96 روحانی است و همه اصلاح‌طلبان از روحانی حمایت می‌کنند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید