عجیب‌ترین وسایلی که توسط چاپگرهای 3 بعدی تولید می‌شوند + تصاویر

0

چاپگرهای 3 بعدی به تازگی قادر به تولید وسایلی منحصر بفرد و تاثیر گذار در زندگی انسان‌ها از جمله خودرو شده‌اند.

گفتنی است،‌ کارشناسان سازنده حتی این قابلیت را برای این خودرو تعبیه کرده‌اند که افراد هر رنگی که می‌خواهند برای رنگ آمیزی خودروی خود سفارش دهند. 

عجیب‌ترین وسایلی که توسط چاپگرهای 3 بعدی تولید می‌شوند + تصاویر

این خودرو ظاهری فانتزی دارد و LM3D نام دارد. طراحان این خودرو را به شکلی تهیه کرده‌اند که هر قطعه آن را می‌توان به صورت جداگانه طراحی کرد و قطعات را به هم متصل کرد. 

کارشناسان امیدوار هستند تحویل این خودروها در سطح جهانی از سال 2017 آغاز شود.

اولین بار طرح ابتدایی این خودرو در نمایشگاهی در لاس وگاس ایالات متحده سال گذشته رونمایی شد‌. 

کارشناسان همچنین در نظر دارند در آینده چاپگرهای سه بعدی برای تهیه و تولید مواد غذایی ساخته روانه بازارهای جهانی کنند. در حال حاضر در یک آزمایش کارشناسان در عرض 15 دقیقه به کمک پرینتر 3 بعدی بیسکویت تولید کرده‌اند و در گام آتی در نظر دارند کیک‌های شکلاتی و حتی پایه کیک توسط این چاپگر‌ها تولید کنند. 

کارشناسان سازنده خودروی چاپ شده توسط چاپگر 3 بعدی در نظر دارند در گام‌های آتی تست ‌های مقاومت و استحکام بدنه و گواهی نامه مجوز عبور در بزرگراه‌های فدرال در ایالات متحده را بدست آورند. 

از جمله مزایای این خودرو، کاهش قیمت تمام شده آن، کوچکی‌، استفاده از فناوری‌های مدرن در آن، کاهش چشمگیر زمان تولید و توانایی تولید در هر نقطه از جهان بسته به وجود پرینتر 3 بعدی است.

عجیب‌ترین وسایلی که توسط چاپگرهای 3 بعدی تولید می‌شوند + تصاویر

کارشناسان اعلام کرده‌‌اند در سالهای نه چندان دور در هر خانه‌ای یک چاپگر 3 بعدی وجود خواهد داشت که به تولید اقلام و لوازم مورد نیاز و حتی مواد غذایی خانواده‌ها خواهد پرداخت‌. 

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید