عجیب ترین امکانات کنسول بازی سوپر نینتند ۲۰ سال روشن میماند !!!!!

0

کنسول بازی سوپر نینتند
کنسول بازی سوپر نینتند

عجیب ترین امکانات کنسول بازی سوپر نینتند ۲۰ سال روشن میماند !!!!!

هرچند وقت‌یکبار در لیست وب‌سایت‌هایی مانند eBay می‌توان شاهد حضور کنسول‌های بازی قدیمی بود اما یکی از این کنسول‌های قدیمی، داستانی جالب دارد.

آن‌طور که عنوان شده، یکی از گیمرهای ژاپنی مدعی شده وی در طول ۲۰ سال گذشته هیچ‌گاه کنسول Super Famicom (که از آن در بازارهای دیگر با عنوان سوپر نینتندو یاد می‌شود) را خاموش نکرده است. دلیل اصلی این امر، ترس از پاک‌شدن بازی‌ ذخیره شده او است.

او عنوان داشته بازی از  Umihara Kawaseرا بر روی کنسول خود ذخیره کرده است و در صورت خاموش کردن کنسول، احتمال پاک‌شدن بازی ذخیره‌شده وجود دارد. او در توییت خود اینچنین عنوان کرده است:

من مطمئن هستم بازی نسل اول Umihara Kawase موجود بر روی کنسول من، بیش از ۲۰ سال و در واقع بیش از ۱۸۰ هزار ساعت در حال اجرا بوده است. در صورتی که برق قطع شود، این احتمال وجود دارد که اطلاعات من از بین برود.

بدنیست بدانید که در اوایل امر، کارتریج‌های بازی به همراه SDRAM هایی برای ذخیره فرایند بازی روانه بازار می شدند. با این وجود رم موجود از باتری همراهی به عنوان راهکاری برای ممانعت از پاک‌شدن اطلاعات بهره می‌برد. ظاهرا با هر بار خاموش شدن کنسول، باتری موجود یک‌قدم به پایان راه خود نزدیک می‌شد. همین امر باعث شده این گیمر، کنسول خود را برای مدت ۲۰ سال روشن نگه دارد.

با این تفاسیر، پذیرش این امر که در طول ۲۰ سال گذشته هیچ‌گاه برق قطع نشده باشد، کمی عجیب به‌نظر می‌رسد. از سوی دیگر مشخص نیست چرا این فرد تا این حد اصرار دارد بازی‌های ذخیره‌شده خود را پس از گذشت این مدت زمان، همچنان نگه دارد.

گردآوری:گیگر

منبع:farnet

دوستان عزیز اگر مطلب وب سایت برای شما مفید بوده است لطفا وب سایت گیگر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک مطلب

پاسخ دهید