عدم اعمال سنوات برای هر 3 مقطع تحصیلی در دستور کار قرار گرفت

0

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از تعویق اجرای قانون سنوات برای هر سه مقطع تحصیلی خبر داد.

ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ، گفت: با بررسی های بیشتر، پیشنهاد دادیم ترم پنجم برای دانشجویان کارشناسی‌ارشد و ترم 9 برای دانشجویان کارشناسی و دکتری به عنوان سنوات محسوب نشود. این پیشنهاد به هیات امنای صندوق رفاه ارائه شد که امیدواریم تصویب شود.

وی ادامه داد: در جلسه ای که انتهای اردیبهشت ماه جاری با حضور هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان از جمله وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی، نماینده وزارت اقتصاد و دارایی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان و رئیس سازمان امور دانشجویان، برگزار می شود، این قانون تصویب و در خرداد ابلاغ می شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویی تاکید کرد: نظر وزیر علوم به عنوان رئیس هیات امنا در این باره مثبت و اجرا شدن این قانون قطعی است.

در گذشته براساس آخرین آیین‌نامه واگذاری و اداره خوابگاهها، دانشجویان دوره‌های کارشناسی پیوسته و دکتری تخصصی حداکثر هشت نیمسال و دانشجویان کارشناسی‌ارشد ناپیوسته حداکثر چهار و نیم سال حق استفاده از خوابگاه و سایر امکانات رفاهی آن را دارند.

بر این اساس، ترم 9 برای دانشجویان دوره‌های کارشناسی و دکتری تخصصی و ترم پنج رای دانشجویان کارشناسی‌ارشد ناپیوسته به عنوان ترم سنوات اضافه محسوب می‌شود و طبق دستورالعمل صندوق رفاه دانشجویان، اجاره‌بهای خوابگاه برای این دانشجویان افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید