عدم تغییر زمان امتحانات دانشگاه علم وصنعت در ماه رمضان

0

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران از عدم تغییر زمان امتحانات این دانشگاه در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

محسن کلانتر معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ، در خصوص زمان آغاز و پایان امتحانات این دانشگاه گفت: ترم جاری در دانشگاه علم و صنعت در 12 خرداد به پایان می رسد و از 16 تا 19 خرداد امتحانات آزمایشگاه ها و از 22 خرداد تا 2 تیر ماه امتحانات پایان ترم را برگزار می کنیم. 

وی در خصوص جابه جایی زمان امتحانات به خاطر مصادف بودن با ماه رمضان عنوان کرد: دوره امتحانات طولانی مدت است در نتیجه هیچ جابه جایی در تقویم آموزشی نداریم چرا که شروع امتحانات در سال های قبل هم به همین شکل بوده است.

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران درباره برنامه ریزی برای سال های آتی برای زمان امتحانات در ماه رمضان اظهار داشت: اگر جابه جایی ها در حد یک هفته باشد می توان ترم را یک هفته زود تر شروع کرد ولی با توجه به اینکه در سال آینده هم مدت طولانی از امتحانات در ماه رمضان است، فعلاً بنایی بر جابه جایی و تغییرآنها نداریم.

کلانتر افزود: فقط ساعت شروع و اتمام امتحانات را طوری تنظیم می کنیم که داوطلبین زودتر امتحان خود را بدهند و از این منظر فعالیت ها و هماهنگی های لازم را انجام داده ایم. 

وی با بیان اینکه دانشگاه علم وصنعت ترم تابستانی ندارد افزود: با توجه به گرمی هوا و کوتا بودن مدت زمان ترم تابستانی افراد نمی توانند بهره لازم را از کلاس های درسی ببرند در نتیجه چندین سال است که دانشگاه علم و صنعت ترم تابستانی برگزار نمی کند. 

کلانتر در خصوص موارد استثنایی یاد آور شد: اگر در مواردی خیلی الزامی باشد و دانشجو باید در ترم تابستان فارغ التحصیل شود و آن درس را هم قبلاً امتحان داده باشد و فقط نمره لازم را کسب نکرده باشد، اگر گروه فرد متقاضی موافقت کند، دانشجو را به دانشگاه های دیگر ارجاع می دهیم یعنی مشکلات را به صورت موردی از طریق کمیته منتخب بررسی، تصمیم گیری و رفع می کنیم. 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید