عذر خواهی مدیر تلگرام و تائید نظر وزیر ارتباطات ایران

0

عذر خواهی مدیر تلگرام و تائید نظر وزیر ارتباطات ایران

کاربران داخلی سرویس پیام رسان اینترنتی تلگرام می دانند در چند هفته اخیر، استفاده از این برنامه به شدت با مشکل مواجه شده و در بعضی موارد با قطع چند روزه و یا حتی چند ساعته آن مواجه بوده ایم. در روزهای گذشته اظهار نظر مدیر این برنامه در حساب کاربری خود در توئیتر باعث به وجود آمدن بحث های زیادی شده بود که پیکان انتقادات را به سمت مدیران داخلی و همچنین شخص وزیر ارتباطات متوجه می کرد. پاول دوروف، مدیر تلگرام، در یک توئیت در حساب کاربردی خود اعلام کرده بود دولت ایران از آنها درخواست کرده که اطلاعات کاربران را در اختیار آنها قرار دهد و به دلیل مخالفت این سرویس، مسئولان ایران تلگرام را در ایران فیلتر کرده اند. اما روز گذشته، آقای دوروف با عذرخواهی از این گفته ها، آنها را عجولانه خواند.

در بیانیه منتشر شده توسط تلگرام آمده است که ادعای قبلی مدیر این برنامه که در حساب کاربری وی مبنی بر مسدود شدن تلگرام در ایران منتشر شده بود غیر دقیق و عجولانه بوده است و به همین دلیل از بابت آن عذرخواهی می کنند. همچنین کارشناسان تلگرام، ادعای مقامات دولتی ایران درباره اختلال در سه مسیر ارتباطی بین المللی ایران با شبکه جهانی اینترنت یعنی خلیج فارس، باب المندب و ترکیه و مختل شدن دسترسی به سرویس هایی از جمله تلگرام را تائید کرده و آن را محتمل می دانند. با این حال در این بیانیه هم آمده است که در حال حاضر سرویس تلگرام در ایران مجددا برقرار شده و مشکلی از این لحاظ مشاهده نمی شود. همچنین آنها در پاسخ به این جمله که دولت ایران از تلگرام درخواست کرده کانال های مستهجن را مسدود کنند اعلام کرده اند مسدود سازی کانال های غیر اخلاقی یکی از سیاست های تلگرام است و در نتیجه معامله ای در این مورد با ایران صورت نگرفته است.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

 

برای با خبر شدن از آخرین اطلاعات در زمینه تجهیزات الکترونیک، بازی ها و مطالب مختلف در زمینه تکنولوژی، کانال وب سایت سخت افزار در تلگرام را فراموش نکنید. اگر آخرین نسخه از این برنامه را روی موبایل یا رایانه نصب کرده اید تنها با کلیک کردن (یا تپ کردن) روی آدرس https://telegram.me/sakhtafzarmag می توانید در کانال ما عضو شوید. همچنین برای اطلاع از دقیق ترین مشخصات و قیمت های گوشی های هوشمند در بازار ایران می توانید به وب سایت کالای ما به نشانی http://kala.sakhtafzarmag.com مراجعه کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید