عرضه شدن پچ جدیدی برای بازی Rise of The Tomb Raider

0

عرضه شدن پچ جدیدی برای بازی Rise of The Tomb Raider

علاقمندان به نسخه ی PC از بازی Rise of The Tomb Raider اکنون مدتی است که با انتشار این نسخه توانسته اند به تجربه ی اثر محبوب خود بر روی کامپیوتر های خانگی بپردازند. در این میان می توان ادعا کرد که دوست داران انجام بازی های کامپیوتری بر روی پلتفرم PC در نسل حاضر (به نسبت نسل قبل) حال و روز چندان مساعدی را تجربه نمی کنند. چرا که فرآیند پورت تعداد قابل ذکری از بازی های حاضر در این نسل بر روی پلتفرم PC (که در راس آن ها می توان به عناوینی نظیر Dead Rising 3 و Batman Arkham Knight اشاره کرد) با مشکلات فنی فراوانی همراه بوده است و در کل تجربه ی چندان مناسبی را برای دوست داران پلتفرم PC به ارمغان نیاورده است. با این حال بازی Rise of The Tomb Raider را نمی توان در زمره ی این دسته از آثار طبقه بندی کرد. البته نسخه ی PC این بازی خالی از ایراد هم نبود و از برخی مشکلات در ساختار فنی خود رنج می برد. مشکلاتی که سازندگان بازی Rise of The Tomb Raider با انتشار پچ جدید این بازی در صدد رفع آن بر آمده اند.

 

 

پچ جدید بازی Rise of The Tomb Raider را در واقع می توان یک پچ ترمیمی به حساب آورد که عمده تمرکز آن بر روی رفع مشکلات موجود در بخش فنی این بازی و همچنین بهبود خروجی گرافیکی این اثر بنیان نهاده شده است. در این میان دو مورد از مشکلات فنی مذکور که به موجب نصب این پچ می توان نسبت به برطرف ساختن آن ها امیدوار بود تنها به نسخه های مبتنی بر پلتفرم استیم این بازی منحصر هستند. به این ترتیب آن دسته از دارندگان نسخه ی PC و تحت استیم بازی Rise of The Tomb Raider که در سیستم کامپیوتری خود از کارت های گرافیک شرکت انویدیا به شکل SLI استفاده می نمایند می توانند با نصب این پچ ترمیمی شاهد بهبود فرآیند اجرای بازی خود باشند و در عین حال دیگر با مشکلاتی که در هنگام حضور قهرمان داستان در محیط هایی که از افکت آب یا برف استفاده می کردند ، با آن رو برو بودند، مواجه نباشند. در کنار این امر می توان گفت که سایر بهبود های فنی موجود در این پچ ترمیمی به تمامی نسخه های مبتنی بر PC بازی Rise of The Tomb Raider اختصاص دارد (چه نسخه های مبتنی بر استیم و چه نسخه های غیر از آن). یکی از این بهبود ها به وجود امکانات بیشتر به منظور تغییر کیفیت تصویری بازی Rise of The Tomb Raider در حین اجرای این بازی در حالت پنجره ای (غیر Full Screen) مربوط می شود. به این ترتیب کسانی که علاقه مند به تجربه کردن بازی Rise of The Tomb Raider در حالت غیر Full Screen هستند (اصلاً داریم؟!) اکنون می توانند این فرآیند را در صورت دلخواه تحت کیفیت های تصویری پایین تری نیز به انجام رسانند.

 lara-croft

در کنار موارد فوق به موجب نصب این پچ ترمیمی جدید گزینه ی کاملاً تازه ای نیز به بخش تنظیمات گرافیکی بازی Rise of The Tomb Raider اضافه می شود که Specular Reflection Quality نام دارد و به کمک آن تجربه کنندگان این بازی می توانند کیفیت تصویر را در برخی از بازتاب های موجود در محیط این اثر بالا تر برده و در عین حال تکنیک گرافیکی کاهش لبه های دندانه دار را هم به همان نسبت پایین بیاورند. همچنین به موجب نصب این پچ ترمیمی جدید می توان شاهد بهبود کیفیت تکنیک HBAO+ نیز در طول بازی بود و از این طریق اجسامی که در فواصل دور قرار گرفته اند را به شکل با کیفیت تری مشاهده کرد. علاوه بر موارد یاد شده بسیاری از مشکلات موجود در مد استقامت بازی Rise of The Tomb Raider نیز به موجب این پچ ترمیمی جدید برطرف شده اند. در این میان برخی از تجربه کنندگان نسخه ی PC بازی Rise of The Tomb Raider در هنگام تنظیم کیفیت بافت های موجود در این بازی بر روی مقدار Very High و یا فعال سازی تکنیک SSAA با پیغام خطای آزار دهنده ای مواجه می شدند که این مورد خاص نیز در این پچ ترمیمی به طور کامل بهبود یافته است. بنا بر این در کل می توان گفت که علاقه مندان نسخه ی PC بازی Rise of The Tomb Raider به موجب نصب این پچ ترمیمی بر روی بازی خود قادر به تجربه ای بهتر ، روان تر و با ثبات تر از اجرای بازی Rise of The Tomb Raider بر روی کامپیوتر های خانگی خود خواهند بود. در پی اعلام قبلی سازندگان بازی Rise of The Tomb Raider قرار است به منظور بهبود کارایی گرافیکی این بازی به تدریج چندین پچ مجزا برای آن عرضه شود. به این ترتیب می توان امیدوار بود که به موجب نصب پچ های بعدی بازی Rise of The Tomb Raider بتوان کیفیت بسیار بهتری را در ساختار اجرایی این بازی به نسبت کیفیت حال حاضر آن مشاهده کرد.

google

facebook

insta

twitter

telegram

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید