عرضه 637 محصول در نمایشگاه فرهیختگان/ رونمایی از 34 محصول جدید

0

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد از عرضه 637 محصول و رونمایی 34 محصول جدید در نمایشگاه فرهیختگان همزمان با سالروز تأسیس این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ؛ ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد در نشست خبری چهارمین نمایشگاه فرهیختگان دانشگاه آزاد گفت: در این نمایشگاه که همزمان با سی و چهارمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد برگزار می‌شود 637 محصول عرضه می‌شود.

وی افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه پاسداشت اندیشمندان علم و فناوری، ایجاد رقابت بین پژوهشگران برای عرصه دستاوردها و همچنین برقراری همکاری بین واحدهای دانشگاهی برای تبادل تجربه است.

واشقانی با بیان اینکه بزرگترین محصول دانشگاه که قابلیت تجاری شدن دارد هنوز دارای قرارداد نیست، اظهار کرد: محصولات حاضر در نمایشگاه بر اساس سطوح مختلف فناوری طبقه بندی می‌شوند و علاوه بر آن 34 محصول جدید هم رونمایی خواهد شد. 23 محصول  نیز در بحث قراردادی وارد شده‌اند و مبلغ 60 میلیارد تومان حجم قراردادی محصولات تجاری سازی شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد درباره شرکت‌های دانش بنیان وابسته به این دانشگاه یادآور شد: اکنون 200 شرکت دانش بنیان مورد تأیید دانشگاه آزاد قرار گرفته که برخی از آنها مورد حمایت دانشگاه‌ و برخی دیگر مورد حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و دانشگاه است.

 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید