عزدارای سیدالشهدا(ع) آلوده به برخی موارد خلاف شرع نشود

0

گیگر:

این مرجع تقلید افزود: در عزاداری سیدالشهدا(ع) هدف اصلی باید جلب رضایت ولی عصر(عج) باشد، مراقب باشید این برنامه عظیم آلوده به بعضی چیزهای خلاف شرع و مخالف اهداف حضرت سیدالشهدا(ع) نشود

به گزارش بولتن نیوز به نقل از خبرگزاری نسیم، مسئولان هیئت رزمندگان اسلام قم با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیت‌الله صافی گلپایگانی با وی دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار، واعظ و سخنران امسال این هیئت، حجت‌الاسلام رفیعی با ارائه گزارشی مبسوط، به برنامه‌های امسال این هیئت در ماه محرم و صفر اشاره کرد.

آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی با عرض تسلیت فرارسیدن ماه محرم الحرام و عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: برنامه‌های ماه محرم و صفر و این عزاداری‌ها، راهی است بسیار با عظمت که باز شده و تا روز قیامت باز خواهد ماند. این راه، راه خداست، مقاصد این راه بزرگ که همان مقاصد حضرت سیدالشهدا(ع) است، باید به عنوان هدف و مقصود از عزاداری‌ها و برنامه‌های وعظ و خطابه قرار بگیرد.

وی با اشاره به وجود آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد و طلاق عنوان کرد: مکتب انسان‌ساز عاشورا و برنامه‌های تعهدبخش و سازنده عزاداری‌های حضرت سیدالشهدا(ع) می‌تواند تمامی این موانع و مشکلات را برطرف کند، خانواده‌ها باید با فراگرفتن درس‌های این دانشگاه بزرگ الهی، درصدد رفع این موانع برآیند و زندگی شرافتمندانه و اسلامی خود را تقویت کنند.

این مرجع تقلید در ادامه با اظهار عجز از وصف پاداش کسانی که در این راه خدمت می‌کنند، گفت: در کمال عجز و مسکنت از همه خادمان این برنامه‌ها تشکر و قدردانی می‌کنم و برای همه آنها دعا می‌کنم تا بتوانند این مسئولیت بزرگ که بر عهده آنها آمده است، را به خوبی انجام دهند.

وی ادامه داد: در گام دوم به این عزیزان توصیه می‌کنم این توفیقی که نصیشان شده است را کم نگیرند، این بزرگترین افتخار برای یک انسان است که بتواند در این دستگاه و دانشگاه بزرگ معرفت‌آموز خدمت کند، احیای ‌امر اهل بیت(ع) توفیق و نعمت بزرگی است که نصیب هر کسی نمی‌شود، قدر خودتان را بدانید و در برابر این نعمت عظیم شاکر خداوند متعال باشید.

آیت‌الله صافی گلپایگانی در بخش دیگری از بیانات خود، با اشاره به برخی مختصات و ویژگی‌های عزاداری حضرت سید الشهدا(ع) بیان کرد: در این برنامه‌ها، هدف اصلی شما جلب رضایت حضرت ولی عصر(عج) باشد، باید طوری برنامه‌ریزی و عزاداری کنید که مورد رضایت آن حضرت باشد و مراقب باشید این برنامه عظیم و الهی مشوب به بعضی چیزهای خلاف شرع و خلاف مقاصد و اهداف حضرت سیدالشهدا(ع) نشود، آنچه که مهم است، برنامه‌ریزی در راستای اهداف مکتب امامت و ولایت است که باید این مقاصد را دائم نصب العین خود قرار داد.

وی با تشکر و تقدیر فراوان از هیئت رزمندگان اسلام قم و برنامه‌های آنها گفت: شما با این ویژ‌گی‌های خوبی که دارید باید در تمام موارد و برنامه‌هایی که در ماه محرم و صفر دارید، به عنوان یک الگو و نمونه برای دیگر هیئت‌های عزاداری قرار بگیرید که مردم بزرگوار و ولایی ما کیفیت صحیح وعظ، خطابه و عزاداری را از قم فرابگیرند.

این مرجع تقلید ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: آرزو دارم در میان شما به عنوان خدمتگزار بودم و می‌توانستم به عزاداران آقا و مولایمان سید الشهدا(ع) خدمت کنم، البته همین حضور در خدمت شما عزیزان را برای خودم غنیمت و ذخیره روز قیامت و آخرت می‌دانم.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید