عزم راسخ باشگاه منچستر سیتی برای حضور موفق در دنیای eSports

0

عزم راسخ باشگاه منچستر سیتی برای حضور موفق در دنیای eSports

باشگاه منچستر سیتی انگلستان به منظور حضور هر چه موفق تر در فصل آینده ی فوتبال جزیره، به تازگی و در بازار نقل و انتقالات موفق به جذب یک بازیکن جوان 18 ساله شده است. البته این بازیکن جوان قرار نیست برای تیم اصلی فوتبال منچستر سیتی به میدان برود و درون مستطیل سبز برای آبی های شهر منچستر پا به توپ شود. در عوض عمده فعالیت این بازیکن جوان و جویای نام در دنیای مجازی و در بخش eSports خواهد بود.

این بازیکن 18 ساله که کایران براون نام دارد و با نام مستعار Kez در میان علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری شناخته می شود، در واقع نخستین بازیکن باشگاه فوتبال منچستر سیتی در بخش ورزش های الکترونیک (eSports) و رشته ی FIFA (عناوین سالیانه از این مجموعه) به شمار می رود و قرار است از این پس به عنوان نخستین نماینده ی تاریخ باشگاه فوتبال منچستر سیتی انگلستان در دنیای eSports ، در رویداد های مهم مجموعه بازی های FIFA در سطح جهان شرکت کند. در واقع براون جوان از این پس موظف است تا علاوه بر شرکت در مهم ترین و شناخته شده ترین تورنمنت های جهانی مربوط به نسخه های سالانه از سری بازی های FIFA (به عنوان نماینده ی رسمی باشگاه منچستر سیتی انگلستان) ، در رویداد هایی که هواداران باشگاه منچستر سیتی برای نسخه های مختلف از سری FIFA ترتیب می دهند نیز حضور یابد و به انجام مسابقات گوناگون با آن ها بپردازد. موضوعی که این بازیکن جوان آن را اتفاقی کاملاً تازه و تجربه نشده برای خود و باشگاه منچستر سیتی توصیف می کند و امکان حضور در باشگاه منچستر سیتی به عنوان نماینده ی رسمی این باشگاه شناخته شده و ثروتمند فوتبال در دنیای ورزش های الکترونیک (eSports) را فرصتی می داند که امکان فراهم آمدن آن برای کمتر بازیبازی میسر می شود و او هم فردی نیست که بخواهد چنین فرصت طلایی و غیر قابل تکراری را به همین راحتی از دست بدهد. البته حضور این بازیکن جوان در باشگاه منچستر سیتی انگلستان تنها به حضور در تورنمنت های جهانی و همچنین رویداد های هوادار محور مرتبط با مجموعه بازی های FIFA منحصر نمی شود و در کنار این فعالیت ها او باید تعامل مناسبی را هم با هواداران باشگاه منچستر سیتی در دنیای بازی های کامپیوتری برقرار سازد. به این معنی که براون جوان می باید از این پس در کنار حضور موفق در تورنمنت های جهانی مرتبط با مجموعه بازی های FIFA ، نسبت به تهیه ی ویدیو های مختلفی از این بازی برای کانال اختصاصی باشگاه منچستر سیتی در شبکه هایی نظیر یوتیوب هم بپردازد و علاوه بر آن از طریق استریم کردن مداوم بازی های زنده ی خود (در نسخه های سالانه از سری بازی های FIFA) در شبکه ی توییچ، با مخاطبان باشگاه منچستر سیتی و علاقه مندان به ورزش فوتبال (به خصوص نوع مجازی آن) به طور مستمر در ارتباط باشد.

 kez

بنا بر اعتقاد دیگو الیانی (از مدیران ارشد بخش رسانه ای و نوآوری های ویژه در باشگاه منچستر سیتی انگلستان) بخش نو ظهور ورزش های الکترونیک (eSports) اکنون مخاطبان فراوانی در سر تا سر جهان دارد و با توجه به محبوبیت بالای آن در میان علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری، باشگاه فوتبال منچستر سیتی از طریق حضور فعال در دنیای eSports خواهد توانست با هواداران خود ارتباط بیشتری برقرار ساخته و به آن ها نزدیک تر شود. خصوصاً آن دسته از هواداران این باشگاه که عاشق تجربه کردن نسخه های مختلف از مجموعه بازی های FIFA هستند و همواره در قالب نسخه های مختلف این مجموعه به انتخاب باشگاه منچستر سیتی انگلستان برای انجام مسابقات خود می پردازند. به این ترتیب سران این باشگاه سر شناس انگلیسی در نهایت تصمیم گرفتند تا حضور در این عرصه ی نوین را تجربه کرده و سیاست های تازه ای را در زمینه ی نوع ارتباط خود با هواداران شان اتخاذ نمایند. به این ترتیب باشگاه منچستر سیتی انگلستان قصد دارد از این پس رویداد های متنوع تر و بیشتری را در بخش ورزش های الکترونیک (eSports) و در رشته ی FIFA برای علاقه مندان به این مجموعه ی شبیه ساز فوتبال تدارک ببیند و از طریق کانال های رسمی خود در شبکه های مجازی اینترنتی، محتوا های جذاب تری را برای هواداران تیم آبی پوش شهر منچستر عرضه نماید. البته باشگاه فوتبال منچستر سیتی انگلستان نخستین تیم فوتبال حاضر در لیگ فوتبال جزیره به شمار نمی رود که اقدام به حضور در دنیای ورزش های الکترونیک (eSports) و استخدام بازیکنی حرفه ای حاضر در رشته ی FIFA کرده است. چرا که پیش از آن ها این باشگاه وست هم انگلستان (حدود دو ماه قبل) بود که با نخستین بازیکن فعال خود در بازی FIFA به نام شان آلن (ملقب به Dragon) قرار داد امضا کرد و از این طریق به شکل رسمی پا به دنیای ورزش های الکترونیک نهاد. بر این اساس می توان انتظار داشت که پس از باشگاه منچستر سیتی انگلستان، این روند همچنان ادامه یابد و شاهد حضور باشگاه های فوتبال فراوان تری از لیگ جزیره (و شاید از سایر لیگ های معتبر فوتبال اروپا) در بخش ورزش های الکترونیک (eSports) و مجموعه بازی های رقابتی FIFA باشیم. در این صورت احتمالاً علاوه بر برگزاری نبرد های نفس گیر تیم های فوتبال شاخص اروپا در لیگ های سالانه با یکدیگر، رقابت های هیجان انگیز مشابهی هم در لیگ های مجازی فوتبال در میان بازیکنان حرفه ای سری FIFA رخ خواهد داد. رقابت هایی که از هم اکنون می توان ادعا کرد از لحاظ میزان مخاطب و شور و هیجان چیزی کم از رقابت های واقعی ورزش فوتبال در مستطیل سبز نخواهد داشت.      

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید