عزم راسخ یوبی سافت برای ساخت فیلم سینمایی از بازی The Division

0

عزم راسخ یوبی سافت برای ساخت فیلم سینمایی از بازی The Division

تازه ترین نسخه از مجموعه بازی های تام کلنسی یعنی بازی The Division این پتانسیل را داشت تا پس از نسخه های اخیر از سری Assassin’s Creed به شکست تلخ دیگری برای شرکت یوبی سافت تبدیل شود. در واقع مواردی نظیر شیب رو به نزول کیفیت گرافیک فنی بازی The Division در نمایش های سالانه و ماهانه از این اثر (که در هر نمایش از این بازی چندین درجه کم فروغ تر از نمایش پیشین خود ظاهر می شد) در کنار آب رفتن گستردگی گیم پلی این اثر در نمایش های پی در پی ارائه شده از آن، در مجموع ترتیبی چیده بودند تا بسیاری از علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری انتظار چندانی از بازی The Division به منظور موفقیت در نزد مخاطبان نداشته باشند. اما بر خلاف انتظار ها بازی The Division توانست خیلی زود به یکی از موفق ترین عناوین چند سال اخیر (و حتی کل تاریخ فعالیت) شرکت یوبی سافت تبدیل شود و هم در زمینه ی فروش و هم در زمینه ی میزان جذب مخاطب بسیار چشمگیر عمل نماید. موضوعی که صاحب امتیاز اصلی این بازی یعنی شرکت یوبی سافت را به صرافت ساخت یک فیلم سینمایی جدید بر مبنای دنیای این بازی انداخته است.  

 

 

بنا بر گزارش ورایتی شرکت یوبی سافت در پی تولید فیلم سینمایی جدیدی بر اساس دنیای به تصویر کشیده شده در داستان موفق ترین بازی کامپیوتری این روز های شرکت یوبی سافت یعنی بازی The Division است و هم اکنون در حال تدارکات ابتدایی به منظور ساخت این فیلم سینمایی جدید به سر می برد. در همین راستا از هنرمند موفق سال های اخیر دنیای سینما یعنی جیک جیلنهال به عنوان شانس اصلی قرار گیری در قامت نقش نخست این فیلم سینمایی یاد می شود و به نظر می رسد که او در کنار ایفای نقش قهرمان اصلی فیلم سینمایی The Division در قامت یکی از تهیه کنندگان این اثر نیز ظاهر خواهد شد. بر این اساس با تعیین ایفا گر نقش نخست این فیلم سینمایی جدید و همچنین سرمایه گذاران اصلی آن، در حال حاضر شرکت یوبی سافت در حال یافتن نویسنده ای است که بتواند فیلم نامه ای مناسب را بر اساس دنیای بازی The Division به رشته ی تحریر در آورد. بنا بر این با مشخص شدن این بخش از قضیه (که در واقع مهم ترین بخش آن هم محسوب می شود) احتمالاً به زودی شاهد آغاز مراحل پیش تولید فیلم سینمایی The Division خواهیم بود.

 jake

جیک جیلنهال که بسیاری از علاقه مندان دنیای سینما او را با ایفای نقش در فیلم هایی نظیر کوهستان بروک بک و شبگرد به یاد دارند، برای نخستین بار نیست که در قامت یکی از شخصیت های اصلی فرنچایز های مهم شرکت یوبی سافت قرار می گیرد. در واقع او پیش از این نیز در فیلم سینمایی ساخته شده بر اساس سری موفق و محبوب Prince of Persia نقش شخصیت نخست داستان این فیلم یعنی شاهزاده دستان را بر عهده داشت

 

البته با توجه به تمرکز اخیر شرکت یوبی سافت بر روی ساخت فیلم های سینمایی متعدد از روی بازی های نام آشنا و شناخته شده ی خود، خبر تولید فیلم سینمایی تازه ای بر مبنای IP نو پا و پر مخاطب The Division به هیچ وجه خبر عجیبی جلوه نمی کند. در واقع شرکت یوبی سافت علاوه بر بازی The Division در جریان تولید فیلم های سینمایی دیگری از دو مجموعه بازی Assassin’s Creed و Splinter Cell نیز با شرکت های معتبر فیلم سازی همکاری دارد که هنرپیشگان نقش های اصلی این دو فیلم (به ترتیب) مایکل فسبندر (ایفاگر یکی از نقش های اصلی در سری جدید از مجموعه فیلم های X-Men) و تام هاردی (ایفاگر نقش مکس در نسخه ی جدید از سری Mad Max) خواهند بود. به هر حال با توجه به این نکته که داستان بازی The Division در فضایی پسا آخرالزمانی به وقوع می پیوندد و دنیایی پر آشوب و در شرف اضمحلال از بحران مربوط به شیوع آفتی ناشناخته را به تصویر می کشد، در صورت تدوین فیلم نامه ای جذاب بر اساس رویداد های موجود در داستان این بازی، فیلم سینمایی The Division نیز این قابلیت را خواهد داشت تا همانند بازی این فرنچایز به اثری پر فروش و گیشه پسند تبدیل شود. گفتنی است که بر اساس اعلام شرکت یوبی سافت بازی The Division در پنج روز ابتدایی عرضه ی خود به بازار موفق به فروش رقمی معادل 330 میلیون دلار شد و به این ترتیب توانست نام خود را به عنوان پر فروش ترین بازی شرکت یوبی سافت طی هفته ی نخست عرضه به بازار در طول تاریخ فعالیت این شرکت بازی سازی به ثبت برساند. گذشته از آن بازی The Division در نخستین روز عرضه ی خود به بازار هم بسیار موفق عمل کرد و توانست بیشترین فروش ممکن را برای یک بازی کامپیوتری در طول نخستین 24 ساعت عرضه به بازار در کل تاریخ شرکت یوبی سافت رقم بزند. به هر حال مسلماً سران شرکت یوبی سافت خواب های فراوانی برای بهره گیری هر چه بیشتر از پتانسیل های بازی The Division به منظور کسب حداکثر سود و درآمد ممکن از IP جدید و زود بازده ی خود دیده اند و باید دید که آیا نسخه ی سینمایی The Division هم می تواند همانند بازی The Division در جلب نظر مثبت مخاطبان خود موفق عمل نماید یا این که سرنوشت این فیلم سینمایی هم نظیر بسیار از فیلم – بازی های دیگر چیزی جز شکست نخواهد بود.   

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید