عفونت‌هایی که در هیبت طاعون ظاهر می‌شوند

0

یک متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری گفت: بیماری‌های بازپدید یکی از شایع‌ترین عفونت‌های مشترک میان انسان و حیوانات محسوب می‌شوند.

وی در خصوص دلایل ایجاد بیماری‌های بازپدید تصریح کرد: تغییر در شیوه‌ های تولید و توزیع دام و مواد غذایی حیوانی، افزایش دمای محیط، تغییرات اکولوژیکی، سرعت نقل ‌و انتقال انسان و کالا، تغییر در شیوه  و سبک زندگی انسان از عوامل ایجاد بیماری بازپدید به شمار می‌روند.

این متخصص عفونی و گرمسیری با اشاره به اینکه تب راجعه از انواع بیماری های بازپدید محسوب می‌شود، اظهار داشت: تب راجعه یک بيماری عفونی است‌ كه‌ از طريق گزش كنه‌های نرم و يا شپش به انسان منتقل می‌شود و به دلیل اینکه روند بيماری شامل‌ دوره‌های چند روزه‌ تب ‌با فواصل‌ چند روزه‌ بدون تب است، تب‌ راجعه‌ يا «تب‌ بازگرد» نام دارد.

اصغری با بیان اینکه طاعون نیز یکی دیگر از بیماری بازپدید است، افزود: طاعون نوعی بيماری عفونی باكتريال مشترك بين انسان و حيوانات است كه توسط جوندگان به ساير حيوانات و انسان منتقل می شود. اين بيماری مهلک در طول تاریخ انسان‌های بسیاری را به کام مرگ کشاند.

وی در پایان بیان کرد: یکی از بهترین راه های پیشگیری از شیوع بیماری های عفونی، آموزش و کسب آگاهی در مورد این گونه عفونت ها است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید