علت بازداشت و مهاجرت از ایران و بازگشت حبیب محبیان + عکس

0

گیگر:

  به گزارش نازوب، حبیب محبیان متولد ۴ مهر ۱۳۳۱ در شمران تهران، خواننده و آهنگ ساز است.

 

 

نازوب؛ او در نوجوانی علاقمند به گیتار بود. دوران نوجوانی حبیب مصادف با پیدایش گروه بیتلز در دهه ۶۰ میلادی اروپا شد و این باعث علاقهٔ بیشتر وی به موسیقی گردید. با پذیرفته شدن در آزمون صداوسیما، زیر نظر مرتضی حنانه به فراگیری اصول و تدابیر آهنگسازی روی آورد.

 

 

بعدها وی توانست به عنوان خواننده در تلویزیون استخدام شود وی بعد از ۲ سال از استخدام در رادیو و تلویزیون به خدمت سربازی رفت و در آنجا نیز خواننده باشگاه افسران بود.

 

علت بازداشت و مهاجرت از ایران و بازگشت حبیب محبیان + عکس

 

نازوب: ماجرای فوت همسر اول حبیب و ازدواج دومش

عکس و بیوگرافی ناهید همسر حبیب محبیان

 

همسر اول شادی

همسر اول حبیب ، شادی نام داشت. احمدرضا تنها فرزند حبیب از وی است که در ایران زندگی می کند روزی شادی در خیابان پایش پیچ می خورد و به علت آنکه احمدرضا را در آغوش داشته به زمین می افتد و در بیمارستان به دلیل حساسیت به آمپول پنی سیلین در عرض چند دقیقه فوت می کند.

 

تقریباً همزمان با فوت همسر حبیب ، مادر او نیز، به علت حملهٔ قلبی فوت می کند و این حوادث باعث می گردد نازوب؛ که در اولین آلبومش یعنی «مرد تنهای شب» که در سال ۱۳۵۶ انتشار یافت بیشتر آهنگ ها را به یاد ایشان بخواند

 

 

همسر دوم ناهید

همسر دوم حبیب ناهید نام دارد که «محمد محبیان» ثمره ازدواج با اوست وی از معدود خوانندگانی است که در اجرای آهنگ هایشان از گیتار دوازده سیم استفاده می کند عکس زیر حبیب در کنار ناهید همسر دوم خود است

 

 

عکس حبیب و همسرش ناهید

 

 

علت بازداشت و مهاجرت از ایران و بازگشت حبیب محبیان + عکس

 

 

مهاجرت از ایران و بازگشت

حبیب در سال ۱۳۶۰ به دلیل ممنوعیت خواندن وی در ایران، ایران را ترک کرد و در سال ۱۳۶۴ در لس آنجلس در ایالات متحده آمریکا ساکن شد او در سال ۱۳۸۸ با نگاشتن نامه ای به رئیس جمهور وقت، محمود احمدی نژاد، خواستار حضور در کشور شد و با موافقت ضمنی و پذیرفتن رعایت برخی شرایط به همراه خانواده اش به ایران بازگشت و در رامسر، چهارصد دستگاه اقامت کرد.

 

نازوب؛او از فشار غربت و علاقه شخصی به وطن و تشویق همسر و فرزندم برای زندگی در ایران را اصلی ترین تصمیم برای بازگشت به میهنش عنوان کرد.

 

 

علت بازداشت و مهاجرت از ایران و بازگشت حبیب محبیان + عکس

 

 

بازداشت

در سال ۱۳۹۳ حبیب در جاده ماسوله و شهرک تاریخی ماسوله در حال تولید یک ویدئو کلیپ بود که توسط نیروی انتظامی بازداشت شد و به واسطه تشاهر و همچنین عدم به همراه داشتن مجوزهای مربوطه برای ضبط فیلم، به دادسرا معرفی شد تا روند قضایی معمول پیگیری شود

 

در پایان، حبیب با تودیع قرار وثیقه متناسب آزاد شد.

 

علت بازداشت و مهاجرت از ایران و بازگشت حبیب محبیان + عکس

 
فوت

نازوب؛وی در ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ در روستای نیاسته کتالم رامسر به علت ایست قلبی فوت کرد

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید