علیرضا قربانی و همایون شجریان با هم می خوانند

0

به نقل از گیگر:

مهیار علیزاده آهنگساز موسیقی کشورمان سرانجام بعد از مدت ها سکوت خبری از جزییات تازه ترین آلبوم های موسیقایی خود با همکاری علیرضا قربانی و همایون شجریان سخن گفت.

 به گزارش سینماخبر،مهیار علیزاده آهنگساز موسیقی کشورمان بالاخره بعد از مدت ها سکوت جزییات تازه ترین آلبوم های موسیقایی خود با همکاری علیرضا قربانی و همایون شجریان را اعلام کرد.

وی گفت: ضبط یک اثر موسیقایی با عنوان «آلبوم مشترک» که در آن همایون شجریان و علیرضا قربانی به صورت مشترک خوانده‌اند به پایان رسیده و در مرحله میکس قرار دارد. تلاش ما بر این است که این آلبوم اسفندماه امسال به بازار عرضه شود در غیر این صورت اردیبهشت سال ٩٥ باید منتظر انتشار آلبوم مشترک علیرضا قربانی و همایون شجریان بود.

این آهنگساز درباره آلبوم «شخصی» که بعد از پروژه «حریق خزان» برای دومین بار به خوانندگی علیرضا قربانی تولیده شده نیز توضیح داد: پس از آلبوم حریق خزان در سال ۹۱، تیتراژ سریال «پرده نشین» در سال ۹۳ و پروژه مشترک با همایون شجریان، این چهارمین تجربه همکاری مشترک من و علیرضا قربانی است. این آلبوم که هم اکنون مراحل ضبط را سپری می‌کند شامل قطعات باکلام و بی‌کلامی است که بخش باکلام آن روی آثاری از شعرای کلاسیک و ابیاتی از شعرای معاصر آهنگسازی شده است.

وی ادامه داد: بخشی از مراحل ضبط و اجرای موسیقی آلبوم مشترک قربانی و شجریان توسط بنده در کشور چک انجام شد. این در حالی است که بخش دیگری از ضبط هم به صورت مشترک در استودیو «ترانه» و استودیو «کنگان پارسه» تهران صورت گرفت. در مورد آلبوم «شخصی» هم باید به این نکته اشاره کنم که ضبط این مجموعه، بر خلاف آلبوم مشترک کاملا در داخل کشور و در استودیو «کنگان پارسه» در حال انجام است. بخشی از قطعات به صورت ارکسترال و بخش دیگر هم به صورت آنسامبل‌های آزاد در حال ضبط هستند. البته نگاه ساده و گرایش بیشتر به سمت موسیقی جدی و در برخی بخش‌ها کشش بیشتر به سمت موسیقی مینیمال از خصوصیات بارز آلبوم های جدیدم هستند.

علیزاده به وقفه‌ای که در ضبط آلبوم علیرضا قربانی پیش آمد اشاره کرد و گفت: آهنگسازی و ضبط این مجموعه در سال ۹۲ و پس از استقبال از آلبوم «حریق خزان» آغاز شد که در مقطعی به دلیل آغاز پروژه مشترک با همایون شجریان و همینطور ضبط مجموعه «در شعله با تو رقصان» که به تازگی منتشر شده، متوقف شد. با اتمام مراحل ضبط این دو پروژه، کار روی آلبوم علیرضا قربانی را از سر گرفتیم. البته هم اکنون بیش از نیمی از قطعات ضبط شده‌اند. قطعات ضبط شده در مرحله میکس قرار دارند و به موازات آن سایر آثار هم در حال ضبط هستند.

آهنگساز قطعه «پرده نشین» افزود: هنوز تاریخی برای انتشار این پروژه در نظر گرفته نشده ولی قطعا با هماهنگی و فاصله منطقی و پس از پروژه‌ای که در آن علیرضا قربانی و همایون شجریان به صورت مشترک خوانده‌اند، این آلبوم نیز روانه بازار خواهد شد. اما پیش‌بینی‌ها به این شکل است که اواخر سال ۹۴ آلبوم مشترک منتشر خواهد شد و پس از آن در سال ۹۵ از آلبوم علیرضا قربانی رونمایی می‌شود.

جام جم به نقل از مهر

 

 

 

 

پاسخ دهید