عمليات پاکسازي در “افغانستان” 21 کشته بر جا گذاشت

0

خبرگزاری میزان – در پی اجرای عملیات پاکسازی شب گذشته در افغانستان 15 شبه نظامی و 6 نیروی امنیتی در غرب این کشور کشته شدند.

عمليات پاکسازي در به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مقامات دولتی افغانستان با اشاره به اشغال بخشی از استان غربی هرات از سوی شبه نظامیان طالبان از کشته شدن 21 نفر از شبه نظامیان و نظامیان در درگیری های شب گذشته خبر دادند.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت در پی درگیری های شب گذشته بین نیروهای امنیتی کابل و شبه نظامیان در منطقه غریان 15 ستیزه جوی طالبان کشته شدند.

وی همچنین از کشته شدن 6 نیروی امنیتی افغان در درگیریهای شبه گذشته در مناطق مرزی با ایران خبرداد.

صدیقی افزود، شبه نظامیان طالبان پس از حمله به چند ایست بازرسی و تیراندازی به تعدادی از دفاتر دولتی در این مناطق در رویارویی با نظامیان افغان ناگزیر به عقب نشینی شدند.

به گزارش خبرگزاری شین هوا از هرات،در استان جنوبی هلمند درگیری های پراکنده ای در حوالی لشکرگاه مرکز این استان همچنان ادامه دارد.

استان هلمند در 555کیلومتری جنوب کابل پایتخت افغانستان قرار دارد.

مقامات محلی افغانستان با اشاره به حملات اخیر شبه نظامیان به ایست های بازرسی و پیشروی های آنان در مناطق اطراف لشکرگاه از کشته شدن دهها ستیزه جوی طالبان در 4 روز اخیر خبردادند.

شبه نظامیان طالبان پیش از فرا رسیدن فصل سرما مواضع و مخفی گاههای خود را در این کشور کوهستانی آسیای میانه تقویت می کنند.

براساس گزارش سازمان ملل متحد،در شش ماهه نخست سال کنونی درگیری های شبه نظامیان با نیروهای نظامی و امنیتی کابل در مناطق مختلف افغانستان در حدود 1600 کشته و 3300 زخمی بر جا گذاشته است.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید