عمليات پلیس فرانسه در شمال پاريس / هدف؛ مغز متفکر حملات خونین جمعه

0

گیگر :

نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم فرانسه برای حمله به واحد مسکونی در شمال پاریس آماده می شوند که افراد مسلح مربوط به حملات پاریس در آن پنهان شده اند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پاریس دوباره میدان جنگ شد / عمليات پلیس فرانسه در شمال پایتخت / هدف؛ مغز متفکر حملات خونین جمعه / شنیدن شدن صدای انفجار / 3 تروریست کشته شدند
نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم فرانسه برای حمله به واحد مسکونی در شمال پاریس آماده می شوند که افراد مسلح مربوط به حملات پاریس در آن پنهان شده اند.

به گزارش «انتخاب»، عملیات نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم فرانسه از ساعت چهار و نیم صبح امروز در محله سن دنی در شمال پاریس آغاز شد و همچنان ادامه دارد. تبادل تیراندازی زمانی آغاز شد که نیروهای پلیس به یک ساختمان برای بازداشت افرادی که به حملات اخیر پاریس ارتباط داشتند، حمله کردند. چند بالگرد نظامی در عملیات پلیس فرانسه مشارکت دارند. ترددها در این محله پاریس ازجمله تردد اتوبوسها و مترو به طور کامل متوقف شده است.

بعضی شاهدان از شنیدن صدای چند انفجار در این منطقه خبر دادند. شماری از افراد در این منطقه بازداشت شدند و صدای تیراندازی به طور مستمر شنیده می شود. نیروهای پلیس فرانسه در این منطقه کمربند امنیتی ایجاد کردند. اطلاعات ما نشان می دهد پلیس فرانسه به دنبال صلاح عبدالسلام برادر ابراهیم عبدالسلام یکی از عاملان انتحاری است.

تکمیلی/

پلیس فرانسه امروز چهارشنبه از کشته شدن سه تن در عملیات پلیس ضدتروریستی در منطقه سن دنی، در شمال پاریس خبر داد.

بنا بر اعلام این منبع، عملیات مذکور که در چارچوب تحقیقات درباره حملات مرگبار شامگاه جمعه در پاریس صورت گرفته است، همچنان ادامه دارد.

منابع فرانسوی می گویند هدف از عملیات در شمال پاریس بازداشت عبدالحمید اباعود مغز متفکر حملات اخیر است. نیروهای ارتش نقش حمایت کننده از نیروهای امنیتی فرانسه را ایفا می کنند. ما نخستین بار شاهد حضور نیروهای ارتش نه تنها در خیابانهای پاریس بلکه در مترو و مراکز گردشگری این شهر هستیم.

بر اساس این گزارش، شاهدان عینی در نزدیکی منطقه یاد شده از شنیده
شدن صدای انفجار خبر دادند.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید