عملیاتی شدن معافیت‌های گمرکی شرکتهای دانش‌بنیان از طریق سامانه گمرکی

0

سرپرست امور شرکتها و مؤسسات دانش‌بنیان از عملیاتی شدن معافیت‌های گمرکی شرکتهای دانش‌بنیان از طریق سامانه گمرکی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

سید محمد صاحبکار خراسانی سرپرست امور شرکتها و مؤسسات دانش‌بنیان در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشكی  گفت: در راستای اجرای کامل قانون حمایت از شرکتهای دانش‌بنیان، معافیت‌های گمرکی از طریق سامانه گمرکی جمهوری اسلامی عملیاتی شد. همچنین در خصوص جواز تأسیس پروانه بهره‌برداری برای شرکتهای دانش‌بنیان و شرکت‌هایی که مشکل جواز تأسیس در شعاع 120 کیلومتری محدوده شهرها داشتند در آذرماه امسال این مشکل نیز برطرف شد.

وی ادامه داد: حمایت از معافیت گمرکی برای شرکتهای دانش‌بنیان یکی دیگر از خدماتی است که کارگروه ارزیابی شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان در سال 94 برای 1200 شرکت دانش‌بنیان تدارک دیده است.

صاحبکار خراسانی بیان کرد: در خصوص معافیت گمرکی نیز شرکتهای دانش‌بنیان می‌توانند برای چهار دسته از محصولات شامل محصولاتی که می‌خواهند به عنوان نمونه اولیه وارد‌ کنند و مهندسی معکوس داشته باشند.

سرپرست امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان خاطرنشان کرد: البته این معافیت گمرکی مشمول مواد اولیه نیست که شرکتها بخواهند مواد اولیه وارد کرده و تولید کنند.

صاحبکار خراسانی در خصوص مسیر سبز گمرکی گفت: مسیر سبز گمرکی یک مسیر تسهیل شده است که شامل بازرسی‌هایی است که از کالاهای شرکتهای دانش‌‌بنیان انجام می‌شود و زمان کمتری را می‌برد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید