عوارض زندگی در شهرهای آلوده

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از آستان، مطالعات در طی یک دهه اخیر نشان می دهد آلودگی هوا به تشکیل پلاک در شریان های قلب سرعت می بخشد.

پژوهش ها در دانشگاه واشنگتن نشان می دهد صد هزار آمریکایی که در مناطق آلوده و فضای باز شهری زندگی کرده اند به علت رسوب در سرخرگ ها سریع تر به عارضه قلبی دچار شده اند.

همچنین آلودگی هوا و زندگی افراد در مناطقی که جریان هوا در آنها اتفاق نمی افتد، سبب تنگی عروق کرونر آنها می شود. از طرف دیگر شدت آلودگی هوا، سبب آترواسکلروز و پیشرفت تصلب شراین می شود.

زندگی در محله هایی که نسبت به دیگر محلات، آلودگی های زیادی دارند و تقریباً روزهای زیادی از سال در وضعیت هشدار قرار دارند بیماری های قلبی و حملات قلبی ساکنان این مناطق را افزایش می دهد.

در این تحقیق که در ایالات متحده صورت گرفت بیش از 1500 مانیتور آلودگی هوا در مناطق پر رفت و آمدی مانند مترو نصب شد. در نتایج بدست آمده محققان به این نکته پی بردند که اکسیدهای نیتروژن، کربن سیاه و سفید و دیگر آلاینده ها در این مناطق از 2.5 pm  تا 2009pm  متغیر بوده است.

مطالعات اپیدمیولوژیک قبلی ارتباط بین آلودگی ذرات با شیوع بیماری های قلبی را نشان داده است. در حال حاضر بیش از 60 هزار نفر در 6 ایالت آمریکا به دلیل آلودگی هوا و شرایط جوی که زیر سطح استانداردهای نظارتی بوده به تصلب شراین مبتلا شده اند و این روند طی ده سال گذشته پیشرفت دو برابری داشته است.

در این بیماری محققان بر این باورند که کلسیم در عروق قلب رسوب می کند که با استفاده از سی تی اسکن می توان اندازه آن را بررسی کرد و اغلب افرادی که به سختی شراین مبتلا شده اند در مکان هایی که هوای آلوده داشته زندگی می کنند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید