عينک الکترونيکی برای درمان تنبلی چشم کودکان + تصاوير

0

محققان موفق به ساخت عينک الکترونيکی شده‌اند که می‌تواند تنبلی چشم کودکان را درمان نمايد.

تنبلی چشم یا انبلویپیا، یک اختلال شایع بینایی در حدود دو یا سه درصد کودکان است که در صورت رسیدگی نکردن در بلند مدت می‌تواند منجر به اختلالات بینایی جدی شود. برای درمان آن دو روش رایج وجود دارد یکی استفاده از لنز چشمی و دیگری قطره چشم می‌باشد ولی هر دو این روش‌ها نیاز به تنظیم وقت خاص دارند که می‌تواند ناراحت کننده باشد. 

عينک الکترونيکی برای درمان تنبلی چشم کودکان + تصاوير

اهمیت کار در جایی است که باید زمانی که چشم‌ها و مغز در حال شکل گیری هستند دست به اقدامات درمانی زده شود و از احتمال از دست دادن بینایی در زندگی جلوگیری کرد. به این صورت که بایستی چشم قوی‌تر کودک را بسته نگه داریم و این امکان را ایجاد نماییم که مغز مجبور به استفاده از چشم ضعیف‌تر شود و در نتیجه چشم ضعیف هم توانایی لازم را بدست آورد. 

عینک الکترونیکی Amblyz بر اساس دستورات ساده‌ای و با استفاده از لنز‌های LCD و باتری‌های قابل شارژ لیتیومی، می‌تواند میدان دید چشم قوی‌تر را به مدت ۳۰ ثانیه کمتر نماید و این امکان را ایجاد کند که در بلند مدت چشم ضعیف‌تر از عملکرد بالایی برخوردار شود. 

عينک الکترونيکی برای درمان تنبلی چشم کودکان + تصاوير

نتایج این پژوهش در ملاقات سالانه آکادمی چشم پزشکی آمریکا ارائه شده است و همچنین سازمان غذا و دارو آمریکا نیز کیفیت و قابلیت عینک Amblyz را مورد تایید قرار داده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید