غلط‌های املایی داعش در تابلوهای روسی! + عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، داعش در شرق سوریه تابلوهایی در مسیرها و گذرگاه های اصلی نصب کرده است که روی این تابلوها اسامی قدیمی مناطق نوشته نشده است بلکه اسامی که خود داعش انتخاب کرده است، به زبان روسی نوشته شده است.

غلط‌های املایی داعش در تابلوهای روسی! + عکس
شبکه تلویزیونی لایف نیوز روسیه اعلام کرد: داعش برای اعلام مسافت شهرها و مناطق و اماکن استقرار دشمنانش، خصوصاً نیروهای ارتش سوریه و کمیته های مردمی کُرد از زبان روسی هم استفاده می کند.

به گفته ساکنین مناطق شرقی سوریه، داعش برای راهنمایی تروریست های روسی خود، تابلوهایش را به زبان روسی هم می نویسد.

مساله جالب اینکه اکثر کلمات روسی تابلوهای داعش دارای اشتباه املایی است.

غلط های املایی تابلوهای داعش نشان می دهد که نویسندگان این تابلوها مزدوران قفقازی و آسیای میانه ای این گروه تروریستی و تکفیری هستند، زیرا اکثر مردم قفقاز و آسیای میانه به زبان روسی و قواعد خط روسی مسلط نیستند.

برخی فعالان در واکنش های طنز آمیز خود به غلط های املایی داعش، نوشتند: ظاهرا داعشی ها می خواهند با اشتباه نوشتن نام مناطق و شهرها و روستاها، خلبانان روسی را به اشتباه بیندازند و جان خود را از موشک های جنگنده های روسی در امان بدارند!

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید