فارغ‌التحصیلی بیش از 400 هزار نفر در مدارس آموزش از راه دور

0

رئیس سازمان مدارس آموزش از راه دور گفت: طی 12 سال گذشته بیش از 2 میلیون و 913 هزار نفر از خدمات این مدارس بهره‌مند شده و 441 هزار فارغ التحصیل داشتیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته 200 هزار نفر در مدارس آموزش از راه دور تحصیل کردند، ادامه داد: پوشش تحصیلی مدارس آموزش از راه دور برای افراد لازم التعلیم که در سن قانونی آموزش قرار دارند و همچنین برای بزرگسالان نیز که فرصت اول آموزش از آنها سلب شده تعریف می‌شود.

شاه‌مرادی با بیان اینکه این دوره‌ها به شکل سالی واحدی برگزار می‌شود، اظهار کرد: طی 12 سال گذشته بیش از 2 میلیون و 913 هزار نفر از خدمات این مدارس استفاده کرده و تاکنون چهارصد و 41 هزار فارغ التحصیل داشتیم.

شاه‌مرادی یادآور شد: اولویت اول در سال تحصیلی جدید راهبرد توسعه مشارکت ذیل اسود فرا دستی بوده که به پوشش بازماندگان از تحصیل کمک می‌کند.

رئیس مدارس آموزش از راه دور عنوان کرد: برای ایجاد فرصت پوشش تحصیلی زمان ثبت نام این مدارس تا پایان مهر ماه وجود دارد و در جهت توسعه ضابطه‌مند این مراکز تلاش می‌کنیم.

شاه‌مرادی از توسعه مدارس آموزش از راه دور در مناطقی نظیر سیستان و بلوچستان خبر داد و اظهار کرد: در بحث نظارت نیز نگاه ویژه‌ای به عملکرد تخصصی داریم تا با استفاده از امکانات مناسب در جهت بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی مناطق مختلف کشور و حتی خارج از آن بکوشیم.

وی با اشاره به اینکه تولید محتوای الکترونیک خودآموز به مدارس از جمله اقداماتی است که به آن توجه شده گفت: در راستای بهبود کیفیت این مدارس چنین اقدامی انجام شده است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید