فانی: بهترین هدیه من به معلمانم خوب درس خواندن بود/تربیت 13 میلیون دانش آموز به وسیله یک میلیون معلم

0

وزیر آموزش و پرورش گفت: دوران ما روز معلم وجود نداشت اما من با درس خواندن بهترین هدیه را به معلمانم اهدا می کردم.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی ؛ علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز مراسم در سپاس معلم که در مدرسه شهیدان تقی زاده کهریزک برگزار شد در جمع خبرنگاران، با اشاره به بهترین هدیه‌ روز معلم در دوران تحصیلی خود اظهار داشت: دوران ما روز معلم وجود نداشت اما من با درس خواندن بهترین هدیه را به معلمانم اهدا می کردم.

 

وی بیان کرد: توانمند سازی معلمان و محتوای آموزشی، از جمله مواردی است که باید در آموزش و پرورش به آن پرداخته شود تا رشد آینده‌سازان کشور به خوبی صورت پذیرد. 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه موفق شدن شاگردانم بهترین هدیه به من بود، افزود: وزارت آموزش و پرورش از روز چهارشنبه هفته گذشته آغاز به پرداخت معوقات فرهنگیان کرده و من بابت این دیرکرد از همه معلمان عذرخواهی می‌کنم. 

فانی تصریح کرد: در سال گذشته آموزش و پرورش آزمون استخدامی برگزار کرد که طی آن 10 هزار نفر پذیرفته شدند این افراد پس از گذراندن یک دوره یک ساله در دانشگاه جذب آموزش و پرورش می شوند. 

وی ادامه داد: در جذب آموزش و پرورش افرادی که سابقه همکاری با این نهاد را داشته‌اند همچنین فرزندان فرهنگیان از اولویت جذب  بیشتری برخوردارند. 

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: از لحاظ قانونی در حال انجام اقدامات مفید و موثر در بحث بازنشستگان هستیم و جلسات مختلفی را با سازمان برنامه و بودجه در جهت پرداخت مطالبات این قشر برگزار کردیم.

تربیت 13 میلیون آینده ساز کشور به وسیله یک میلیون معلم

وزیر آموزش و پرورش در ادامه اظهار داشت: بیش از 13 میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور در حال تحصیل علم،‌ عمل و ایمان هستند‌ و توفیقاتی که در کشور در عرصه‌های مختلف بدست می‌آید همگی مدیون تلاش های بی‌وقفه معلمان عزیز است. 

وی بیان کرد: این معلمان آینده‌سازان کشور را تربیت می‌کنند و همه ما باید قدردان زحمات خالصانه معلمان باشیم. 

فانی با بیان اینکه در سفر استانی رئیس جمهور به استان سمنان کارنامه دوران ابتدایی دکتر روحانی را به وی هدیه دادند، افزود: رئیس جمهور 55 سال پیش تحت تعلیم معلمان کشور قرار گرفت، امروز در حدود یک میلیون معلم در مدارس سراسر کشور آینده سازان کشور را تربیت می کنند و به همین دلیل است که آموزش و پرورش و نقش معلم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 

وی تاکید کرد: معلمان در 105 هزار مدرسه در سراسر کشور مشغول به تدریس هستند و آموزش و پرورش در مناطقی از کشور نیز فعالیت دارد که هیچ ارگان دولتی در آن مناطق مشغول به فعالیت نیست. 

وزیر آموزش و پرورش افزود: اگر مدرسه ای از لحاظ فنی، تجهیزات، برنامه‌های نوین و فناوری‌های تربیتی مجهز باشد، با حضور معلم معنایی خاص پیدا می‌کند.

فانی عنوان کرد: معلم حکم اصلی تعلیم، تربیت و مرکز اصلی آینده سازان کشور را تشکیل می‌دهد که امیدوارم با رونق اقتصادی در کشور وضع معیشت معلمان بهبود یابد.

وی در پایان گفت: با انجام سند تحول آموزش و پرورش تلاش می‌شود تا با عنایت معلمان عزیز کار تعلیم و تربیت آینده سازان کشور ما بهتر انجام گیرد. 

توسعه حرفه‌ای معلمان در سال تحصیلی جدید

در ادامه این مراسم کمره‌ای مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران گفت: فضای همدلی و همراهی بین مدیران و معلمان در سطوح مختلفی برخوردار است و معلمان با نجابت، صبر و ایجاد انگیزه بین دانش‌آموزان مسئولیت خطیری در پیشرفت کشور انجام می‌دهند. 

وی افزود: با اجرای سند تحول در سال تحصیلی جدید کار توسعه حرفه‌ای معلمان انجام می‌شود. 

این خبر در حال تکمیل است.

انتهای پیام/ 

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید