فایل هایتان را بدون نیاز به برنامه پنهان کنید + آموزش

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، گاهی پیش می آید که می خواهید یک سری فایل خاص را پنهان کنید و می خواهید کسی جز شما آن را نداند، اینجاست که باید دست بکار شوید و طی یک تمهیدات پیش از انتقال به رایانه آن را پنهان کنید. در این باره نیازی به نصب برنامه سوم شخص نیست و با استفاده از یک راه حل آسان می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.


ابتدا فایل منیجر را باز کرده، یک پوشه جدید ساخته و نام آن را هر چیزی که دوست دارید و به آسانی قابل شناسایی است بنویسید. تصاویر، ویدئو ها، اسناد یا هر چیز را درون این پوشه وارد کنید.

سپس پوشه را Rename کرده و قبل از نام آن یک، قرار دهید


اکنون پوشه شما به آسانی پنهان می شود. برای نمایش آن کافیست به تنظیمات نمایش فایل منیجر رفته و Displaying Hidden Files and Folders را انتخاب کنید. هر فایل قرار گرفته در این پوشه توسط هیچ برنامه ای ایندکس یا ارجاع داده نمی شود. تصاویر و ویدئو های پنهان شده در گالری نیز نمایش داده نمی شوند. این فایل های پنهان بدون استفاده از راه حل بالا، تنها هنگامی که به رایانه متصل می شوید نمایش داده می شود.

توجه داشته باشید تجربه شما با این تکنیک ممکن است با مشکلاتی مواجه باشد؛ مثلا اگر فایل منیجر شما گزینه Hide/Display Files را نداشته باشد، باید از یک ابزار سوم شخص برای پنهان کردن فایل ها استفاده نمایید.

فایل هایتان را بدون نیاز به برنامه پنهان کنید + آموزش

نکته مهم: اگر از nomedia برای پنهان کردن تصاویر در اندروید استفاده کنید، گوگل فوتوز به پسوند فایل های .nomedia توجهی نکرده و آن را نمایش می دهد.همچنین، شاید باز کننده فایل های مدیا یا دیگر برنامه های شما مجبور به باز کردن این فایل ها بشوند.


/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به
معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای
منتشر می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید