فرآیند انتشار بازی Deus Ex: Mankind Divided با تاخیر مواجه شد

0

فرآیند انتشار بازی Deus Ex: Mankind Divided با تاخیر مواجه شد

بسیاری از هواداران سبک نقش آفرینی شوتر، پس از انتشار بازی فال آوت 4 به بازار (و حتی شاید بسیار بیش از این اثر) در انتظار عرضه شدن نسخه ی جدید سری بازی های Deus Ex یا همان Deus Ex: Mankind Divided به سر می بردند. اثری که پیش از این قرار بود در ماه فوریه ی سال 2016 میلادی به بازار عرضه شود. اما به تازگی مشخص شده است که چشم انتظاران این بازی باید مدت زمان بیشتری را در انتظار ملاقات با اثر محبوب خود سپری کنند.

به تازگی یکی از اعضای ارشد استودیو Eidos Montreal ( تیم طراحی بازی Deus Ex: Mankind Divided ) یعنی آقای دیوید انفوسی طی پیامی کوتاه در وب سایت رسمی بازی Deus Ex: Mankind Divided از تاخیر شش ماهه در امر انتشار این بازی خبر داده و به این نکته اشاره کرده است که بازی مورد انتظار Deus Ex: Mankind Divided اکنون به جای ماه فوریه ی سال آینده ی میلادی در تاریخ 23 آگوست سال 2016 میلادی منتشر خواهد شد (بر روی هر سه پلتفرم PC ، PS4 ، Xbox One). او ضمن عذر خواهی از هواداران این اثر بابت تاخیر مذکور، دلیل تعویق انتشار بازی Deus Ex: Mankind Divided را انجام کار بیشتر بر روی این بازی برای بالا تر بردن کیفیت ساختاری آن عنوان کرده است. بنا بر گفته های او، انتظارات هواداران بازی Deus Ex: Mankind Divided از این اثر بسیار بالاست و آن ها هم به عنوان سازندگان این بازی قصد ندارند تا تنها نظاره گر این انتظارات باشند و قصد اصلی شان برآورده ساختن انتظارات مذکور به بهترین شکل ممکن است. از آن جا که تنها نزدیک به سه ماه (البته اندکی بیشتر) به تاریخ انتشار ابتدایی و لغو شده ی این بازی زمان باقی است می توان فرآیند تولید بازی Deus Ex: Mankind Divided را اکنون تمام شده قلمداد کرد و در واقع این گونه ادعا نمود که در زمان پیش رو سازندگان این بازی احتمالاً بیشتر قصد دارند تا به بهینه سازی هر چه بیشتر ساختار فنی اثر در دست ساخت خود بپردازند. امری که در پیام دیوید انفوسی نیز به نوعی قابل مشاهده است. در کل به نظر می رسد که پس از افتضاح به بار آمده از سوی شرکت برادران وارنر در فرآیند پورت نسخه ی PC بازی Batman Arkham Knight ، شرکت های بازی سازی کمی چشمشان ترسیده است و در زمینه ی انتشار آثار خود در موعد از پیش وعده داده شده، اندکی دست به عصا تر عمل می کنند. به گونه ای که طی ماه های اخیر شاهد تعویق زمان انتشار بسیاری از بازی های مورد انتظار نظیر Need for Speed (نسخه ی PC) ، Hitman ، Rainbow Six Siege و مواردی از این دست بودیم که اکنون می توان بازی Deus Ex: Mankind Divided را نیز به این لیست اضافه کرد.

 deus-ex

البته بر خلاف بسیاری از آثار تولید شده ی این روز های دنیای بازی های کامپیوتری، پلتفرم اصلی بازی Deus Ex: Mankind Divided نه کنسول های خانگی که پلتفرم PC است و در واقع اعضای استودیو Eidos Montreal قصد دارند دارندگان کامپیوتر های شخصی را به موجب کیفیت دیداری بازی خود حسابی غافلگیر نمایند. از آن جایی که بازی Deus Ex: Mankind Divided قرار است از واسط دایرکت اکس 12 در ساختار گرافیکی خود استفاده نماید، احتیاط سازندگان این اثر برای بهینه سازی هر چه بیشتر ساختار فنی این بازی کاملاً منطقی به نظر می رسد و این تاخیر شش ماهه اگر چه در ابتدای امر اندکی نا امید کننده جلوه می کند اما در کل ارزش آن را دارد که در نهایت ما در روز انتشار این بازی با یک Deus Ex: Mankind Divided کاملاً سر حال و بی ایراد روبرو باشیم. البته این نخستین چالش سازندگان بازی Deus Ex: Mankind Divided محسوب نمی شود و آن ها پیش از این نیز در جریان معرفی نسخه های پیش فروش این بازی، ماجرا های نه چندان خوشایندی را از سر گذرانده بودند. به این ترتیب که نسخه های پیش فروش شده از بازی Deus Ex: Mankind Divided در ابتدا قرار بود ساختاری کیک استارتر مانند داشته باشند و محتوا های مربوط به آن ها به شکل پله ای و در صورت استقبال مخاطبان تغییر یابد. امری که به هیچ وجه توجه علاقمندان این بازی را به خود جلب نکرد و اعتراض های فراوانی را بر انگیخت. تا جایی که ناشر این بازی یعنی شرکت اسکویر انیکس در نهایت ناچار به لغو کردن این ساختار عجیب و غریب شد تا بازی Deus Ex: Mankind Divided به همان شکل و سبک و سیاق سنتی پیش فروش شود. گفتنی است که اعضای استودیو Eidos Montreal در نسخه ی پیشین سری Deus Ex یعنی بازی Deus Ex: Human Revolution این مجموعه ی بسیار پر مخاطب و خوش پیشینه را به نوعی با یک ریبوت کلی همراه ساختند که البته توانست کاملاً پاسخگو باشد و نظر مثبت بسیاری از هواداران قدیمی این مجموعه را به خود جلب سازد. تا جایی که حتی خالق اصلی این مجموعه یعنی وارن اسپکتور افسانه ای (که البته هیچ نقشی در ساخت نسخه های اخیر مجموعه بازی های Deus EX ندارد) چندی پیش رضایت کامل خود را از کار اعضای این استودیو اعلام کرد و به ذکر این نکته پرداخت که از کیفیت نسخه های جدید این بازی و تغییرات موجود در آن ها کاملاً راضی و خشنود است. به هر حال هواداران بازی Deus Ex: Mankind Divided باید به مدت شش ماه بیش از زمانی که قرار بود در انتظار این بازی جدید باقی بمانند، برای عرضه شدن آن به بازار انتظار بکشند.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید