فراری FXX K Evo معرفی شد؛ سفینه فضایی مارانلو

0

فراری FXX K Evo معرفی شد؛ سفینه فضایی مارانلو

فراری شاید تنها شرکتی روی کره زمین باشد که قادر به تولید همزمان ماشین های اسپورت، سوپراسپورت ها، ابرخودروها و حتی سفینه فضایی در ظاهر یک ماشین باشد. این کمپانی مدتی قبل مدل “لافراری” را معرفی کرد که آمیخته ای از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در عرصه مکانیک بود و بعد از آن FXX K را بر پایه لافراری تولید کرد تا نشان دهد یک ماشین چطور می تواند به یک اسب وحشی رام نشدنی تبدیل شود. اما سقف توانایی های فراری بسیار بیشتر از چیزی است که تصور می شود و به همین دلیل FXX K Evo از خانه این شرکت در مارانلو به جهان معرفی شده است.

در نگاه اول حتما این سوال به ذهنتان خواهد رسید که چطور می توان ماشینی مانند FXX K را تقویت کرد و از نظر فنی بهبود بخشید. اما فراری تضمین کرده FXX K Evo به وضوح از هر نظر ماشینی قوی تر از برادر خود است. این ماشین 23 درصد DownForce بیشتری نسبت به FXX K و 75 درصد بیشتر نسبت به لافراری دارد. این عدد یعنی شرایطی که در سرعت 200 کیلومتر در ساعت وزنه ای 640 کیلوگرمی روی خودرو قرار داشته و آن را به سمت پایین فشار دهد.

به گفته فراری، مدل Evo دارای بال های ثابت دو پروفایلی است که به صورت مشترک با اسپویلر عقب همکاری می کنند. همین اسپویلر عقب نیز از نظر “منطق عملکردی” بهبود یافته و بروزرسانی شده است. این بال عقب دارای یک جفت باله کوچکتر در طرفین و یک باله مرکزی است که در پیچ ها به کنترل خودرو کمک می کند. علاوه بر این، باله های کوچک به تمیزتر شدن هوایی که قرار است به بال برسد نیز کمک خواهند کرد.

تمام 1036 اسب بخار نیروی تولید شده توسط پیشرانه V12 این ماشین به چرخ های عقب انتقال پیدا می کنند و به همین دلیل بخشی از سپر خودرو که چرخ ها در آن قرار می گیرند نیز برای هدایت بهتر هوا بهینه سازی شده اند. نتیجه تغییر ظاهری بخش عقبی ماشین باعث شده ساختار جلویی آن نیز تغییر کند. بر خلاف لافراری، در Evo فضای بین چراغ های جلو توخالی است تا مقداری هوای بیشتر به چرخ های جلو انتقال پیدا کند.

سیستم فنربندی این خودرو نیز برای افزایش Downforce بهینه سازی شده اند. در کابین ماشین از یک فرمان کاملا جدید استفاده شده و البته پیشرانه به کار رفته همان مدلی است که قبلا در FXX K مورد استفاده قرار گرفته بود. با وجود اینکه اعلام شده تنها تعداد محدودی از این خودرو تولید خواهد شد فراری درباره عدد این تولید محدود صحبتی به میان نمی آورد. و البته طبق روال همه ماشین های FXX، استفاده از Evo هم در جاده غیر قانونی است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید