فراگیر كردن طب تلفیقی از اهداف تعاملات وزارت بهداشت

0

معاون طب سنتی وزارت بهداشت‌ کشور را در حوزه‌ی فراگیر كردن طب سنتی و طب رایج نسبت به كشورهایی همچون چین و كره عقب دانست و گفت: استفاده از تجربیات این كشورها از اهداف تعاملات ما با آنهاست.

محمود خدادوست معاون طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش كشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  كشورهایی همچون كره‌، چین، مجارستان و اتریش را در حوزه ی فراگیر كردن طب تلفیقی پیشرفته خواند و گفت: هدف ما در فاز اول تعاملات با این كشورها استفاده از تجربیات آنها به ویژه در حوزه ی فراگیر كردن طب تلفیقی و به كارگیری طب سنتی در كنار طب رایج است.

وی ادامه داد: از طرفی سعی داریم در خصوص نحوه‌ی ادغام طب سنتی و نظام سلامت نیز از تجربیات این كشورهای پیشرفته بهره‌مند شویم. كشورهایی همچون چین و هند حداقل در ٥٠ درصد خدمات بهداشتی و درمانی خود از طب سنتی استفاده می‌كنند.

خدادوست افزود: از طرفی ما نیز می‌توانیم طب سنتی ایرانی اسلامی را در پی این رفت و برگشت‌ها، برگزاری همایش‌های مشترك و تبادل استاد و دانشجو به دنیا بشناسانیم. به طور قطع نیز مورد اقبال آنان قرار می‌گیرد.

وی به طور مشخص اتریش را مثال زد و بیان كرد: اتریش كشوری است كه علاقه مند است پزشكانش را به دانشكده‌های طب سنتی ما بفرستد تا آموزش‌های عملی طب سنتی بر مبنای قانون بوعلی سینا را ببینند و یا ما متخصصانی را برای برگزاری دوره‌های آموزشی به اتریش بفرستیم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید