فرصتی برای تجربه کردن دنیای GTA V به واقعی ترین شکل ممکن

0

فرصتی برای تجربه کردن دنیای GTA V به واقعی ترین شکل ممکن

این روز ها بسیاری از علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری به دنبال انجام تجربیاتی کاملاً واقع گرایانه در دل بازی های کامپیوتری مختلف هستند و بیش از هر چیز جذب آن دسته از بازی هایی می شوند که در صد بالایی از واقع گرایی را در بخش های مختلف خود (اعم از داستان ، گیم پلی و گرافیک) بازتاب می دهند. در این میان بازی GTA V را می توان جزو آن دسته از آثاری طبقه بندی کرد که در صد بالایی از ویژگی های یاد شده را در دل خود جای داده است و در مجموع از واقع گرایی فراوانی در بخش های مختلف خود نظیر داستان و گیم پلی بهره می برد. اگر چه این ویژگی در بخش دیداری بازی GTA V نیز قابل مشاهده است، اما به طور حتم میزان انتظار علاقه مندان به این بازی از وجود در صد قابل ملاحظه ای از ویژگی های واقع گرایانه در ساختار دیداری این اثر به مرور زمان و با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی بالا می رود. انتظاری که البته می توان آن را به موجب اجرای ترفند های ویژه تا حد قابل توجهی بر آورده ساخت.  

یکی از راه هایی که می توان از طریق آن شکل واقع گرایانه تری از ساختار دیداری را در بازی GTA V تجربه کرد بهره گیری از ماد های گرافیکی گوناگونی است که تا این لحظه برای نسخه ی PC از این بازی طراحی شده است. تا کنون در بخش بازی های کامپیوتری وب سایت سخت افزار ماد های گرافیکی (و غیر گرافیکی) فراوانی از بازی GTA V را به علاقه مندان این بازی معرفی کرده ایم و اکنون نیز قصد معرفی نمونه ای تازه از آن ها را به دوست داران بازی GTA V داریم. ماد گرافیکی کاملاً جدیدی که با نصب آن بر روی نسخه ی PC از بازی GTA V ، علاقه مندان به این بازی قادر به تجربه ی شکل واقع گرایانه ای از ساختار دیداری این اثر (نسبت به حالت عادی و نسخه ی معمولی از بازی GTA V) خواهند بود.

 gta-5

این ماد گرافیکی جدید NaturalVision نام دارد و با نصب آن بر روی نسخه ی PC از بازی GTA V می توان اشیا ، افراد و چشم انداز های موجود در محیط این بازی را به گونه ای نزدیک تر به دنیای واقعیت تجربه کرد. به منظور انجام هر چه بهتر و موثر تر هدف یاد شده در ماد گرافیکی NaturalVision ، اقدامات فراوانی در زمینه ی تصحیح ساختار گرافیکی بازی GTA V در قالب این ماد صورت گرفته است که در میان آن ها می توان به افزایش صحت رنگ های به کار رفته در امر طراحی محیط این بازی اشاره کرد. به عنوان مثال در ماد گرافیکی NaturalVision شاهد طراحی دوباره ی شکل کلی رنگ هایی نظیر زرد یا قرمز هستیم که یکی از مهم ترین نمود های آن را می توان در طبیعی تر شدن شکل ظاهری شن های ساحل مشاهده کرد. علاوه بر این موضوع کیفیت بافت های به کار رفته در بازی GTA V نیز (در قالب ماد گرافیکی NaturalVision) افزایش بیشتری نسبت به قبل یافته است و در کنار آن با تعریف دوباره ی مواردی نظیر نوع سایه زنی در این بازی تدبیری اندیشیده شده است تا ساختار گرافیکی بازی GTA V در ماد NaturalVision به حد کفایت ارتقا یابد. در مجموع هدف اصلی طراح این ماد گرافیکی جدید بر این نکته متمرکز بوده است که ساختار گرافیکی بازی GTA V تا حد امکان به واقعیت نزدیک گردد و صحنه های مشاهده شده در محیط اصلی این بازی به کمک ماد گرافیکی NaturalVision چشم نواز تر از حالت عادی جلوه نماید.  

 gta5

نکته ی قابل توجهی که می توان در رابطه با ماد NaturalVision به آن اشاره کرد این است که ماد مذکور به تنهایی قادر به ارتقا دادن ساختار گرافیکی بازی GTA V به شکل مطلوب و بهینه نخواهد بود و به منظور انجام این هدف مهم باید ماد گرافیکی VisualV را نیز در کنار ماد گرافیکی NaturalVision ، بر روی نسخه ی PC از بازی GTA V نصب نمود. در واقع ماد NaturalVision مکملی برای ماد گرافیکی مشابه VisualV به شمار می رود و بر همین اساس قابلیت های مهم موجود در آن تنها در ترکیب با ماد مذکور قابل مشاهده و تجربه خواهد بود. در واقع ماد VisualV یکی دیگر از ماد های گرافیکی مهم بازی GTA V به شمار می رود که پیش از این  در قالب مطالبی مجزا به آن پرداخته بودیم. در این ماد گرافیکی بسیاری از جنبه های مربوط به ساختار گرافیکی بازی GTA V از نو طراحی شده اند و علاوه بر تغییرات مهمی که در بخش هایی نظیر نور پردازی و نوع طراحی سایه ها شاهد وجود آن ها در این ماد هستیم ، بسیاری از بافت های موجود در بازی GTA V نیز از لحاظ نوع طراحی به طور کامل در این ماد گرافیکی دگرگون شده اند. علاوه بر آن در ماد VisualV شکل کلی تغییرات آب و هوایی و چرخه ی روز شب در شهر لوس سانتوس نیز مورد باز نگری کامل قرار گرفته است. 

 gtaV

به هر حال آن دسته از علاقه مندان به بازی GTA V که به تجربه ی واقع گرایی هر چه بیشتر در ساختار گرافیکی این بازی تمایل دارند اکنون از این امکان بر خوردار هستند تا به کمک نصب ماد گرافیکی NaturalVision (به همراه ماد گرافیکی VisualV که وجود آن در کنار این ماد کاملاً ضروری به نظر می رسد) بر روی نسخه ی PC از بازی GTA V ، به هدف اصلی خود رسیده و این بازی را با کیفیتی نزدیک تر به واقعیت تجربه نمایند.   

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید