فرصتی برای گرد همایی دوباره ی ابر قهرمانان مارول: باز سازی سری Marvel Ultimate Alliance

0

فرصتی برای گرد همایی دوباره ی ابر قهرمانان مارول: باز سازی سری Marvel Ultimate Alliance

معمولاً فصل تابستان (فارغ از هوای جهنمی آن) جهنمی طاقت فرسا برای بازیبازان پر شر و شور به حساب می آید. دلیل اصلی آن هم این است که در این فصل بی خاصیت از سال به ندرت شاهد انتشار بازی جدیدی هستیم و علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری باید به اندک گزینه هایی که در دسترس آن ها قرار گرفته است بسنده نمایند. از جمله گزینه های جدیدی که امکان تجربه کردن آن همین امروز در اختیار علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری قرار خواهد گرفت نسخه ای باز سازی شده ای از سری Marvel Ultimate Alliance است که هر دو عنوان از این مجموعه را در بر می گیرد.

نخستین عنوان از مجموعه بازی های Marvel Ultimate Alliance (که در کل شاید بتوان آن را یک زیر سری به شمار آورد) حدود یک دهه قبل در اختیار علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری قرار گرفت و بسیاری از دارندگان پلتفرم های بازی در آن زمان موفق به تجربه ی این بازی گردیدند. گیم پلی این بازی از  ساز و کاری مبتنی بر سیاق نقش آفرینی اکشن بهره می برد و ساختاری شبه دیابلو گونه داشت. سبک و سیاقی که نسخه ی دوم از این مجموعه یعنی بازی Marvel Ultimate Alliance 2 (که به فاصله ی تقریبی سه سال از بازی نخست به بازار عرضه شد) هم کم و بیش از آن بهره می برد. حال پس از گذشت این همه سال و عدم انتشار نسخه ای جدید از مجموعه بازی های Marvel Ultimate Alliance ، دارندگان پلتفرم های نسل هشتمی می توانند شاهد انتشار نسخه ای باز سازی شده از این دو بازی برای سه پلتفرم اکس باکس وان ، پلی استیشن 4 و کامپیوتر های خانگی باشند. فرآیندی که همین امروز شاهد رخ دادن آن هستیم و علاقه مندان به هر سه پلتفرم یاد شده می توانند همین حالا دو بازی Marvel Ultimate Alliance و Marvel Ultimate Alliance 2 را به شکل جدا گانه یا در قالب یک مجموعه ی واحد به صورت دیجیتال تهیه نمایند. البته به نظر می رسد که تهیه کردن مجموعه ی واحد Marvel Ultimate Alliance (که شامل هر دو نسخه از این مجموعه است) به صرفه تر از تهیه کردن هر کدام از دو نسخه ی حاضر در این مجموعه به شکل مجزا باشد. چرا که مجموعه ی یک پارچه و کلکسیون محور Marvel Ultimate Alliance 60 دلار قیمت دارد و این در حالی است که در صورت خریداری کردن هر کدام از دو نسخه ی یاد شده به شکل جدا گانه، بازیبازان ناچار به پرداخت 40 دلار (برای هر کدام از این بازی ها) خواهند بود.

 ultimate-alliance

در هر صورت چه به شکل جدا گانه و چه به شکل مجزا شاید بتوان ادعا کرد که نسخه های باز سازی شده از سری Marvel Ultimate Alliance از قیمت نسبتاً گزافی بهره می برد و با توجه به کیفیت این دو بازی (از لحاظ گرافیک ، داستان و گیم پلی) می توان گفت که قیمت چندان منصفانه ای برای آن ها در نظر گرفته نشده است. در واقع به عنوان فردی که هر دو نسخه از سری Marvel Ultimate Alliance را بر روی کنسول پلی استیشن 2 و در همان زمان انتشار آن ها تجربه کرده است، معتقدم که این دو بازی به غیر از مواردی نظیر امکان تجربه شدن به شکل دو نفره (همراه با سایر دوستان) و جمع کردن بسیاری از ابر قهرمانان نام آشنای دنیای مارول در کنار یکدیگر به صورت یک جا، هیچ نکته ی مثبت دیگری را در دل خود جای نداده بودند و در کل پس از چند ساعت تجربه ی گیم پلی آن ها و از سر گذراندن داستان نه چندان درگیر کننده ای که به خورد مخاطب می دادند، به عناوینی بسیار خسته کننده و تکراری تبدیل می شدند. به عبارت بهتر تجربه کردن بازی دیابلو 3 (که هم اکنون بر روی تمامی پلتفرم های مطرح نسل هفتمی و نسل هشتمی موجود بوده و از امکان تجربه به شکل گروهی نیز علاوه بر حالت تک نفره بهره می برد) بسیار لذت بخش تر از تجربه کردن نسخه های باز سازی شده از سری Marvel Ultimate Alliance خواهد بود. عناوینی که با وجود عرضه شدن در قالب نسخه ای پوست انداخته و نو نوار شده، به نظر نمی رسد که ویژگی تازه ای را نسبت به نسخه های قدیمی شان در دهه ی قبل به تجربه کنندگان خود عرضه نمایند. چرا که بر طبق تایید طراحان نسخه های دوباره سازی شده از سری Marvel Ultimate Alliance ، در این دو بازی تنها شاهد بهبود یافتن ساختار فنی گرافیک این بازی ها و همچنین بهینه شدن نوع اجرای آن ها بر روی پلتفرم های نسل هشتمی هستیم و گیم پلی نسخه های دوباره سازی شده از سری Marvel Ultimate Alliance به سان قبل همان گونه دست نخورده باقی مانده است. در این میان عده ای بر این اعتقاد هستند که ساخت این دو بازی بهبود یافته می تواند پیش زمینه ای برای تولید نسخه های جدید از سری Marvel Ultimate Alliance باشد. احتمالی که تهیه کننده ی اجرایی نسخه های باز سازی شده از سری Marvel Ultimate Alliance یعنی مایک جونز به هیچ وجه تحقق یافتن آن را منتفی ندانسته است. به هر حال علاقه مندان به ابر قهرمانان مشهور و غیر مشهور مارول اکنون این امکان را دارند تا در قالب دو بازی Marvel Ultimate Alliance و Marvel Ultimate Alliance 2 به ملاقات دوباره با طیف وسیعی از شخصیت های محبوب خود بپردازند.    

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید